Czeskie wojsko będzie chronić granice
Wiadomości Pikio - 16 Sierpnia 2015

Czechy gotowe na obsadzenie granic wojskiem. Nie chcą imigrantów w kraju

Prezydent Czech, Milosz Zeman, spotkał się w sobotę z generałem Josefem Beczwarzem w sprawie nielegalnych imigrantów przedostających się masowo do krajów Europy i ich napływie do Czech. Obaj dyskutowali na temat sposobów ochrony Republiki Czeskiej przed uchodźcami. 

Beczwarz zapowiedział, że w trybie natychmiastowym może oddelegować półtora tysiąca żołnierzy do służby przy uszczelnianiu granic. Wojsko mogłoby też przeprowadzać ćwiczenia w rejonach przygranicznych, co także mogłoby odstraszać nielegalnych imigrantów. Czechom zależy głównie na wzmożeniu patroli na granicach ze Słowacją i Austrią, gdyż to z tych krajów najczęściej przedostają się do Republiki Czeskiej nielegalni uchodźcy. Zresztą od ponad kilku tygodni czeskie MSW mówi, że należy wesprzeć stacjonującą przy tych granicach policję. Mundurowi po prostu nie dają rady zapobiegać wszystkim aktom wtargnięcia do kraju przez imigrantów.Polub Pikio.pl, by być na bieżąco:

źródło: polskieradio.pl pt
Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News