Początkowo miał to być żart z fikcyjną marką kefiru, jednak produkt stał się tak popularny w sieci, że jego pomysłodawcy zdecydowali się na produkcję i sprzedaż. Teraz do czeskich sklepów trafi „kefir Hitlera”.

Lada chwila w czeskich sklepach pojawi się „Kefirer” stylizowany na Fuhrera III Rzeszy, Adolfa Hitlera, z grą słów „fuhrer” i „kefir”.

Pomysł na produkcję narodził się całkowicie przypadkowo. Trójka Czechów stworzyła fikcyjną markę w ramach internetowej akcji mającej na celu zwrócenie uwagi na rosnący ekstremizm.

Wydawało nam się, że to dobry pomysł, jako reakcja na sytuację w Europie, kierunek zmian i rosnące w siłę partie ekstremistyczne. Hitler jest ikoną zła – powiedział czeskim mediom jeden z autorów akcji.

Po tym gdy akcja okazała się sukcesem, Czesi postanowili nawiązać współpracę z jedną z mleczarni pod Brnem i rozpocząć produkcję na większą skalę. „Kefirer” trafi do – na początku niektórych – czeskich sklepów już za kilka tygodni i będzie dostępny w czterech smakach tj. naturalny, truskawkowy, czekoladowy i waniliowy.

Jak można przeczytać w materiałach promocyjnych kefiru, jest on „czysto biały, posiadający czysty i doskonały smak. Zawiera tylko czyste, najlepsze kultury bakterii” a już „po pierwszym spożyciu poczujesz się jak nadczłowiek„.

fot. kefirer.cz
fot. kefirer.cz
fot. facebook.com/kefirer
fot. facebook.com/kefirer
fot. facebook.com/kefirer
fot. facebook.com/kefirer

POLUB FANPAGE PLURALISTYCZNEGO, BEZSTRONNEGO SERWISU O POLITYCE, BY BYĆ NA BIEŻĄCO

bh, źródło: idnes.cz

...

Zobacz również