Czechy mierzą się z protestem
YouTube - DW News
Piotr Bernaciak - 2 Lipca 2019

Czesi wyszli na ulice i masowo protestują. Bo nie chcą u siebie "drugiej Polski"

Czechy mierzą się z wielkim protestem. Świat obiegły zdjęcia z manifestacji, na której zjawiły się dziesiątki tysięcy osób. Okazało się, że nasi południowi sąsiedzi protestują, bo nie chcą, by ich kraj stał się "drugą Polską".

Czechy nie musiały w ostatnich latach radzić sobie z protestami tej skali. W mediach pojawiły się zdjęcia z ogromnej manifestacji, która ma na celu głośne przedstawienie światu zdanie naszych południowych sąsiadów. Okazuje się, że bardzo zależy im na tym, by ich kraj nie stał się "drugą Polską", jak sami przekonują. Głośne protesty przykuły uwagę mediów z całego świata, które opisują to, co dzieje się niedaleko granic Polski.

Wielki protest w Czechach trwa, bo mieszkańcy kraju mają dość rządów obecnego premiera tego kraju, Andreja Babisza. Polityk wywołuje ogromne emocje u wszystkich obywateli. Część z nich zdecydowanie popiera prowadzoną przez niego politykę, a pozostali są nastawieni do niej bardzo negatywnie, jednoznacznie twierdząc, że powinno dojść do jak najszybsze zmiany u władzy.

Agnieszka Kotulanka nie zmarła od choroby alkoholowejAgnieszka Kotulanka nie zmarła na skutek choroby alkoholowej! Jest prawdziwa przyczyna śmierci aktorkiCzytaj dalej

Czechy mierzą się z gigantycznymi protestami

Na jednym z placów w Pradze zebrało się wiele tysięcy ludzi. Zebrany tłum wyglądał imponująco, a niektórzy zaczęli zastanawiać się, czy nie doszło do największej manifestacji w historii kraju. Organizatorzy przekonują, że jest to bardzo możliwe, bo liczba demonstrantów podawana przez służby, a także samych organizatorów, wynosi około 250 tysięcy. Taki wynik z pewnością robi wrażenie i daje politykom do myślenia.

Czesi mają dość rządów Andreja Babisza, którego uważają za osobę niegodną pełnienia tak ważnego stanowiska, jakim jest funkcja premiera kraju, porównując go do Jarosława Kaczyńskiego. Twierdzą, że znany polityk oszukał wszystkich podczas kampanii wyborczej, przekonując, że każdy z wówczas panujących kłamie, a teraz sam nie może poradzić sobie z objęciem rządów nad państwem.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

magda gessler9 zdjęcie powoduje wytrzeszcz oczu. Tak NAPRAWDĘ Gessler wygląda bez makijażu i doczepówCzytaj dalej

Czechy miejscem wielkiej manifestacji

Jak twierdzą demonstrujący, nikt nie chce, by Czechy były odbierane jako drugie Węgry lub Polska. Niektórzy uważają, że pod rządami Babisza sytuacja może być bardzo podobna do tej, która panuje w naszym kraju.

Manifestacja nie przeszła bez echa i obecnie mówi o niej wiele przedstawicieli mediów z całego świata, jednak obecnie nic nie wskazuje na to, by premier miał ustąpić.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Dramat Aleksandry Kwaśniewskiej! Po latach zdradziła bolesną tajemnicę o swoim ojcu i aborcji
  2. Anna Komorowska w dniu ślubu z Bronisławem wyglądała jak milion dolarów! Ujawniono ich zdjęcie ślubne. Nie poznacie prezydenta!
  3. Wiadomo z jakiego powodu Beata Tyszkiewicz NAPRAWDĘ odeszła z Tańca z Gwiazdami. Strasznie smutne
  4. Setki klientów chcą roznieść Biedronkę. "Upokarzające!"
  5. Skandal w Watykanie, szukają zwłok dziecka. Będą odkopywać groby, w tle Jan Paweł II
  6. Wielki smutek. Tak wygląda grób Darii Trafankowskiej

Julia Wieniawa pokazała odważne zdjęciaJulia Wieniawa to prawdziwa seks bomba. 7 zdjęcie tylko dla dorosłychCzytaj dalej

Źródło: naTemat

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News