Czarzasty: Stwórzmy wspólną wizję chociaż w sprawach zasadniczych

Czarzasty: Stwórzmy wspólną wizję chociaż w sprawach zasadniczych

Opozycja parlamentarna i pozaparlamentarna powinna współdziałać i rozpocząć dyskusję o przyszłości Polski. SLD skierował list do opozycji w Polsce z wnioskiem o współdziałanie, żebyśmy spotkali się w 16 województwach i rozpoczęli dyskusję na temat wizji przyszłości kraju, a nie tylko w sposób bezsensowny krytykowali PiS, któremu to się w wielu aspektach należy. Chodzi o to żeby stworzyć wspólną wizję przynajmniej w sprawach zasadniczych. 

PiS dostał prawo do rządzenia, natomiast nie dostał prawa do zmian konstytucyjnych i do zmian ustrojowych w Polsce. Do tego potrzebna jest inna większość. Jeżeli taką większość PiS chciałby mieć, musiałby rozpisać nowe wybory, tzn. skrócić kadencję parlamentu. 

Konstytucja jest zawieszona w wielu aspektach, dlatego, że został uzależniony od jednej opcji politycznej Trybunał Konstytucyjny, zostało zaburzone normalne funkcjonowanie parlamentu, została ośmieszona konstytucyjna KRRiT. 

Został wprowadzony również pozakonstytucyjny ośrodek władzy jednoosobowy pana posła Jarosława Kaczyńskiego, a pan prezydent stał się notariuszem wszystkiego, co przysyła mu większość sejmowa.

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News