czartoryski
Wiadomości Pikio - 16 Stycznia 2016

Czartoryski o inwigilacji w sieci: PiS poprawia sytuację internautów

Arkadiusz Czartoryski odniósł się do głośno komentowanego tematu inwigilacji internetu. Opozycja przekonuje, że rządowe zmiany mają na celu ostrzejszą inwigilację sieci. Poseł PiS twierdził na antenie Polsat News, że PiS poprawia sytuację internautów przy okazji nowelizacji ustawy o policji i służbach specjalnych. 

- Chcę powiedzieć bardzo jasno, że wobec tego, co dzisiaj mamy znacznie bardziej poprawia się sytuacja internautów - mówił.- Przypomnę, że dzisiaj mamy taki potężny kanał, polegający na tym, że służby korzystają tylko z ustawy o świadczeniu usług elektronicznych. Teraz dodatkowo wprowadzimy przepisy mówiące o tym, że dane będą zbierane pod nadzorem sądów - komentował Czartoryski.- Dzisiaj służby mogły dwa, trzy lata zbierać dane z internetu, z korespondencji, z podsłuchów telefonów. Dodatkowo co trzy miesiące służby będą musiały zwrócić się do sądu, by uzasadnić, że takie zbieranie jest celowe. Jeśli sąd stwierdzi, że już nie należy dalej zbierać danych, to dane muszą być zniszczone, dzisiaj tego nie ma. (...) Teraz każdego roku będzie musiał przed Sejmem stanąć minister i przedstawić, ile danych zostało zgromadzonych, skąd były zbierane, ile zostało zniszczonych - dodał. - Przyjęliśmy poprawki klubu Kukiz’15, dotyczące tego, że komendant będzie musiał prowadzić rejestr oraz poprawki Nowoczesnej dotyczące małych i dużych przedsiębiorców - mówił. Czartoryski dodał, że żadna organizacja krytykująca nowelizację nie jest w stanie wskazać konkretnego niebezpiecznego przepisu.Obserwuj Pikio.pl, by być na bieżąco:
źródło: Polsat News
Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News