Setki ludzi przyszły pod Sejm! PiS próbuje ekspresowo przepchnąć kontrowersyjną ustawę
Mikołaj Pilecki - 2 Lipca 2018

Setki ludzi przyszły pod Sejm! PiS próbuje ekspresowo przepchnąć kontrowersyjną ustawę

Po wielu miesiącach przerwy ustawa antyaborcyjna znów stała się tematem numer jeden. Pod budynkiem Sejmu już od kilku godzin trwa czarny protest, podczas gdy politycy zajmują się projektem Ordo Iuris. Na ul. Wiejskiej zgromadziły się setki ludzi.

Sprawa prawa aborcyjnego od samego początku rządów Zjednoczonej Prawicy budzi ogromne emocje. Już w 2016 roku władze chciały zaostrzyć prawo dotyczące usuwania ciąży, co zmusiło tysiące kobiet i mężczyzn do wyjścia na ulice polskich miast. Czarny protest zwrócił uwagę zachodnich mediów, a rozgłos ten zmusił władze do odejścia od kontrowersyjnego projektu. Na początku tego roku sprawa trafiła do Sejmu pod postacią dwóch przeciwnych projektów. Jeden z nich stworzony przez Ordo Iuris zakłada niemal całkowitą delegalizację aborcji, drugi, złożony przez komitet "Ratujmy Kobiety 2017", zliberalizowanie przepisów jej dotyczących. Do prac w komisjach przekazany został pierwszy z nich.

Czarny protest wraca pod Sejm

O godzinie 16:00 Sejmowa Komisja Polityki Społecznej i Rodziny rozpoczęła dyskusję nad projektem "Zatrzymaj aborcję". By sprzeciwić się prawu, setki osób spod znaku strajku kobiet i czarnego protestu wyległy na ulice. Jest to efekt Facebookowego wydarzenia, zachęcającego do udziału w wydarzeniu. - Będziemy pod Sejmem w czasie prac Komisji, pilnując realizacji naszego postulatu, który się w odniesieniu do tego nieludzkiego, barbarzyńskiego projektu nie zmienił – ma on trafić do kosza, tak jak każdy inny projekt zmierzający w efekcie do wprowadzenia w Polsce całkowitego zakazu aborcji. Mobilizujemy się także lokalnie!- czytamy w opisie. Przeciwnicy Ordo Iuris uważają, że PiS spróbuję przegłosować ustawę w trybie ekspresowym tak samo, jak poprawkę nowelizacji o IPN. Stąd tak szybka reakcja środowisk proaborcyjnych i ogromny sprzeciw właśnie dziś - w dniu rozpoczęcia opiniowania projektu.Chcesz coś nagłośnić? Wiesz o bulwersującej sytuacji, która wymaga zainteresowania mediów? Wyślij maila na adres: naglasniamy@pikio.pl. Na pewno przyjrzymy się Twojej sprawie.ZOBACZ TAKŻE:
  1. Szokujący atak na Kaczyńskiego. „Modlimy się, żebyś ZDYCHAŁ w męczarniach”
  2. Andrzej Duda podpisał najbardziej kontrowersyjną ustawę tego roku
  3. Szefowa telewizji ma DOŚĆ TVN24! Nigdy tam nie przyjdzie, ujawnia największe brudy
ZAMIANA<>pieta12Romans poszedł w pięty?! Internauci bezlitośnie rozprawiają się z posłem PiS [MEMY]Czytaj dalej
"}" data-sheets-userformat="{"2":4547,"3":[null,0],"4":[null,2,11982760],"9":1,"10":2,"11":4,"15":"arial,sans,sans-serif"}">
pieta12Romans poszedł w pięty?! Internauci bezlitośnie rozprawiają się z posłem PiS [MEMY]Czytaj dalej
<>mcdonalds2To są prawdziwe POTĘGI! Najdroższe marki świata w 2018 rokuCzytaj dalej
"}" data-sheets-userformat="{"2":4547,"3":[null,0],"4":[null,2,11982760],"9":1,"10":2,"11":4,"15":"arial,sans,sans-serif"}">
mcdonalds2To są prawdziwe POTĘGI! Najdroższe marki świata w 2018 rokuCzytaj dalej
źródło: Facebook.pl/wp.pl