Iosif Wissarionowicz Dżugaszwili, znany wszystkim jako Józef Stalin, zapisał się w historii jako jeden z najbrutalniejszych dyktatorów i morderców. Rządzący Związkiem Radzieckim przez 32 lata despota lubił sobie wypić. Robił to codziennie i przez alkohol zmarł. Na przyjęciach u Stalina trzeba było pić, by nie wydać na siebie wyroku, co niestety zrobiła jedna z towarzyszących mu niegdyś kobiet. 

Partyjni towarzysze na czele z Leninem obawiali się go, a przejęcie przez niego władzy było ich najgorszym koszmarem. Jak się okazało, ich obawy były uzasadnione. Józef Stalin był wyjątkowo brutalnym przywódcą, który przez trzy dekady rządził ZSRR w sposób absolutny. W tym czasie zamordował dziesiątki milionów obywateli własnego państwa oraz pomógł w wywołaniu najkrwawszego konfliktu w historii ludzkości – II wojny światowej. niepicie

Alkohol na samotność

Dyktator pił dużo i często. Codziennie w swojej daczy w Kuncewie organizował popijawy dla najbliższych współpracowników z Politbiura, którymi gardził, ale którzy byli mu niezbędni do picia. Alkohol z kolei był lekiem na odczuwane przez niego wielką samotność i pustkę.

Brak zaproszenia na przyjęcie do Stalina często oznaczał koniec kariery. Niepicie równe było obrażeniu wodza, tym bardziej picie umiarkowane. Przez to ostatnie wyrok na siebie wydała Aino Kuusinen, fińska komunistka, która z wakacji z radzieckim wodzem wróciła po kilkunastu latach.

Feralny rejs

Lato 1926 roku Józef Stalin spędzał nad Morzem Czarnym, gdzie pływał statkiem i oczywiście pił alkohol. Gośćmi na wakacyjnej popijawie było małżeństwo fińskich komunistów – Aino i Otto Kuuusinenowie. Niestety Aino nie wytrzymała tempa, z jakim bolszewicy spożywali napoje wyskokowe. Pijackie umiejętności kobiety nie przypadły do gustu dyktatorowi, który z powodu jej słabej głowy wysłał ją na 16 lat łagru.

Wyjątkową niewiernością wobec swojej wybranki wykazał się Otto, który nie przejął się za bardzo jej losem. Pomimo okrucieństwa, na jakie skazał ją Stalin, ten dalej z nim współpracował. Został nawet wybrany na hipotetycznego przywódcę radzieckiej Finlandii. Ostatecznie objął stanowisko Przewodniczącego Prezydium Rady Najwyższej Karelo-Fińskiej SRR, a później także został członkiem Rady Najwyższej całego ZSRR.

źródło: ksiazki.wp.pl

9 przerażających katastrof z udziałem ważnych polityków

Tak żyją nieprzyzwoicie bogate dzieci rosyjskich oligarchów [ZOBACZ!]