Jeden z dzienników, w kontekście oskarżeń Polaków o „narodowy rasizm i ksenofobię” przeprowadził rozmowy z czarnoskórymi obcokrajowcami mieszkającymi w Polsce. Z ich słów wyłania się obraz Polaka, który jest bardziej otwarty, pomocny i przyjazny niż mieszkańcy krajów Europy zachodniej.

Pierwszym rozmówcą Fakt24 jest Orlando Webb z Florydy, który na co dzień gra w drużynie futbolu amerykańskiego Warsaw Sharks. Jak przyznaje, przed przyjazdem do Polski mieszkał w kilku innych krajach Europy i jeśli miałby porównywać to najlepiej czuje się właśnie u nas.

 – Zdecydowałem, że przyjadę tutaj, bo wiele dobrego słyszałem o tym kraju. Nie spotkało mnie w Polsce nic złego. Wcześniej grałem m.in. w Serbii i uwierz, że chyba nic gorszego mnie już nie spotka. Mieszkałem też w Niemczech, ale to tu w Warszawie czuję się w zasadzie jak w domu. Jesteście otwarci, życzliwi i przede wszystkim pomocni. Dużo bardziej pomocni niż na przykład Niemcy – powiedział amerykański zawodnik.

Drugim obcokrajowcem, z którymi rozmawiali dziennikarze jest Tony Simmons, trener Warsaw Sharks, który przyznaje, że oprócz pracy z drużyną co jest jego pasją, fascynuje się także naszą historią.

 – Pochodzę z Chicago, gdzie mieszka bardzo dużo Polaków. Dlatego zanim tu przyjechałem, już sporo o was wiedziałem. Polacy są niebywale życzliwi i gościnni – powiedział trener Warsaw Sharks.

https://www.youtube.com/watch?v=DGzj4oaFUEE

Polub fanpage pluralistycznego, bezstronnego portalu:

bh, źródło: fakt24

...

Zobacz również