Hitem mediów społecznościowych na zachodzie jest informacja podana przez brytyjski dziennik „The Independent”, opisująca incydent do którego doszło w południowej Karolinie podczas protestu przeciwko usunięciu flagi Konfederacji, zorganizowanego przez Ku Klux Klan.

Protestujący z namalowaną na koszulce swastyką podczas wiecu KKK doznał udaru słonecznego. Mężczyźnie pomógł Leroy Smith dyrektor Departamentu Bezpieczeństwa w Południowej Karolinie.

Szczególnie głośno o sprawie zrobiło się na Twitterze. „Tweet” Roba Godfreya, który zachowanie policjanta opisał jako niezwykły przykład człowieczeństwa i pomocy która została udzielona, jak to określił – białym rasistom – zebrał ponad 5 tysięcy udostępnień.

Czarnoskórzy traktują flagę konfederacji, jako symbol rasizmu i niewolnictwa. Ostatnio została ona usunięta sprzed parlamentu w południowej Karolinie, co wzbudza protesty środowisk związanych z Ku Klux Klanem. Przyczynkiem do jej usunięcia była rzeź jakiej niedawno dokonał na Afroamerykanach 21-letni Dylann Roof, który epatował na zdjęciach flagą Konfederacji.

Polub Pikio.pl by być na bieżąco:

ds

...

Zobacz również