Czarnoskóry Polak wspierał prawicę. Teraz jest na nich wściekły

Czarnoskóry Polak wspierał prawicę. Teraz jest na nich wściekły

Czarny kolor skóry nie oznacza, że dana osoba nie może mieć konserwatywnych poglądów, nawet w Polsce. Niestety dla popularnej prawicowej organizacji, jeden z działaczy politycznych pochodzenia afrykańskiego, wycofał swoje poparcie dla niej. Wszystko z powodu obraźliwego stanowiska jej rzecznika. 

W polityce naszego kraju obecne są osoby o różnym pochodzeniu i kolorze skóry. Kilka lat temu mieliśmy afrykańskiego posła, Johna Godsona, który dziś jest królem w swoim rodzinnym regionie w południowej Nigerii i prowadzi tam ranczo. Teraz scenę polityczną szturmem bierze Bawer Aondo-Akaa, także z pochodzenia Afrykanin i członek Prawicy Rzeczpospolitej Marka Jurka. Aonda-Akaa jest doktorem teologii, a pracę obronił na Uniwersytecie Papieskim Jana Pawła II w Krakowie. Jest osobą niepełnosprawną i otwartym przeciwnikiem aborcji, a także aktywistą Fundacji Pro - Prawo do Życia. Po tegorocznym marszu nieodległości jego spojrzenie na pewne środowiska radykalnie się zmieniło.

11 listopada

Narodowe Święto Niepodległości 2017 roku przejdzie do historii. Być może nie doszło podczas niego do żadnej spektakularnej bitwy wrogich sobie ugrupowań, ale padło kilka ważnych deklaracji, w tym ta Młodzieży Wszechpolskiej. Rzecznik MW powiedział coś, co zamurowało nawet jego przełożonych. Mateusz Pławski zaznaczył, że prawdziwy Polak nie może być czarnoskóry, a jego słowa potwierdzono na Twitterze organizacji. Działacz odniósł się także do pomówień o rasizm, które jednoznacznie zdementował. - Uważamy, że czynnik rasowy, czynnik etniczny jest bardzo ważny, mimo że rasistami nie jesteśmy. Jesteśmy zdania, że w dzisiejszym świecie, gdzie kultury i etniczności się mieszają, trzeba ten czynnik też podkreślać, natomiast wspomnianych zdjęć nie widziałem - zadeklarował Pławski.

Odpowiedź na stanowisko MW

W odpowiedzi na słowa rzecznika Młodzieży Wszechpolskiej, Bawer Aondo-Akaa wycofał swoje oficjalne poparcie dla ugrupowania. Podziękował też prezesowi Stowarzyszenia Marsz Niepodległości za wniosek o wyrzucenie z niego MW. Dziś wiadomo już, że Mateusz Pławski stracił swoje stanowisko. - Dziękuję Prezesowi Stowarzyszenia Marsz Niepodległości za zdecydowaną reakcję i wniosek o usunięcie rzecznika MW z zarządu stowarzyszenia - brzmią słowa Aondo-Akii. źródło: natemat.pl
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News