Czarnoskóry Polak o "polskim rasizmie" i swojej "dumie narodowej" (video)

Czarnoskóry Polak o "polskim rasizmie" i swojej "dumie narodowej" (video)

Izu Ugonoh, to czarnoskóry bokser urodzony i wychowany w Polsce. Wielokrotnie reprezentował Polskę na międzynarodowych imprezach sportowych. Często wypowiada się na temat "polskiego rasizmu" i swojej "dumy narodowej".

Mistrz Europy i świata amatorów sztuk walki w formule K-1 oraz wielokrotny mistrz Polski w kick-boxingu, Izu Ugonoh, z racji swojego koloru skóry często jest pytany przez media o to co sądzi na temat rzekomego "polskiego rasizmu", czy w swoim życiu miał z tym do czynienia i przede wszystkim czy sam czuje się Polakiem i patriotą.

W wielu wywiadach sam określa siebie jako "czarnoskórego Polaka" i nie ukrywa swojej "narodowej dumy". Często pozuje do zdjęć w patriotycznych koszulkach. Jeden z jego wywiadów przeżywa swoje drugie "5 minut" po prowokacji jaką przeprowadziła Gazeta Wyborcza na ostatnim Marszu Niepodległości tj. jeden z jej dzienniakrzy ucharakteryzował się na czarnoskórego mężczyznę i próbował wyszukać w kilkudziesięciotysięcznym tłumie rasistów. Co zresztą udało mu się raczej z średnim rezultatem.

ZOBACZ TAKŻE - Wyborcza przeprowadziła prowokację na Marszu Niepodległości. Prawica oburzona

 - Polska się zmienia. Ja często mówię o tym, że w Polsce tak naprawdę nie ma rasizmu, tylko są ignoranci. Ja myślę, że Polacy są coraz bardziej tolerancyjni... to też nie jest kwestia tego, żeby akceptować wszystko tak jak leci, bo uważam, że każdy ma prawo do własnego zdania. Ja na przykład nie chciałbym, żeby ktoś mi mówił kogo ja mam lubić, bo jest modne i popularne - powiedział Ugonoh w rozmowie z mediami.

https://www.youtube.com/watch?v=qBqLh18AdIE Przy okazji świąt narodowych nie zapomina o nich wspomnieć i podzielić się swoją dumą z bycia Polakiem. bez-tytulu ugonoh

Polub fanpage jedynego bezstronnego portalu informacyjnego

bh
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News