Czarnoskóry Polak-Katolik wkrótce może być mistrzem świata (video)

Czarnoskóry Polak-Katolik wkrótce może być mistrzem świata (video)

Zadeklarowany Polak i Katolik - Izuagbe Ugonoh już wkrótce może stać się większą gwiazdą od jednego z najpopularniejszych polskich bokserów Andrzeja Gołoty. Czarnoskóry Polak zawalczy wkrótce o swoją szansę na bycie mistrzem świata.

Izuagbe Ugonoh, którego rodzina pochodzi z Nigerii, nie ukrywa swojego przywiązania do Polski. Jak sam wielokrotnie zapewnia czuje się pełnoprawnym "czarnoskórym Polakiem katolikiem".

 - W Polsce urodziłem się i wychowałem. Kiedy jestem gdzieś za granicą – a ostatnie dwa lata spędziłem w Las Vegas – nie jestem w stanie opowiedzieć swojej historii, nie mówiąc, że jestem z Polski. To, co mnie ukształtowało, w większości przydarzyło mi się w Polsce. Gdyby nie Polska, nie byłbym tym, kim dzisiaj jestem. W związku z tym mówię z całą stanowczością: jestem Polakiem – powiedział  Ugonoh w jednym z wywiadów.

Mimo, że Izu ma już na swoim koncie szereg tytułów mistrzowskich tj. mistrz Europy i świata amatorów w formule K-1, a także sześciokrotny mistrz Polski w kick-boxingu to nie zamierza na tym poprzestawać i od 2014 roku boksuje się w wadze ciężkiej.

Już niebawem stanie przed ogromną szansą, przed którą do tej pory stanęło zaledwie kilku Polaków, w tym najsławniejszy spośród nich - Andrzej Gołota. W najbliższą sobotę stoczy swoją pierwszą walkę w Stanach Zjednoczonych, która - jeśli wygra - otworzy mu drzwi do starcia o mistrzostwo świata. Przeciwnikiem Polaka będzie były pretendent do tytułu mistrza świata wagi ciężkiej Dominik Breazeal.

 - Cieszy mnie fakt, że od razu spotkam się z dobrym rywalem. To przecież olimpijczyk i niedawny pretendent do mistrzostwa świata wagi ciężkiej. Nie mogłem sobie wymarzyć lepszego przeciwnika - mówi w rozmowie z mediami Izu.

 - Jeśli wygram, a widzę siebie jako zwycięzcę, to zaistnieję w światowym boksie. Breazeale jest ode mnie bardziej doświadczony, większy, cięższy, ostatnio walczył o mistrzostwo świata, dlatego będzie faworytem. Pokonanie takiego zawodnika wywinduje mnie do czołówki – dzieli się swoimi nadziejami Ugonoh.

Aktualnie World Boxing Organization w najnowszym rankingu 2017 r. w wadze ciężkiej lokuje Izu Ugonoha na siódmym miejscu na świecie.

https://www.youtube.com/watch?v=P2RQ3ohjsxk https://www.youtube.com/watch?v=qBqLh18AdIE
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News