chlopiec-mem
fot. Carlos Cortes
Wiadomości Pikio - 5 Listopada 2016

Czarnoskóry chłopczyk zapłacił za edukację swoją i kolegów zostając hitowym memem

Twarz tego czarnoskórego chłopca była widziana przez miliony internautów. Wszystko dlatego, że ten obywatel Ghany zgodził się na zostanie memem. Był to jednak doskonały wybór, bo dzięki temu mógł zapłacić za swoją edukację i zainwestować w swoją przyszłość. 

Jake z Ghany ma pięć lat i mieszka w Asempanaye w małej wiosce na północy kraju. Wychowywał się w krajobrazie tropikalnych lasów, rzek i pieniących się wodospadów. Niestety jego przyszłość nie zapowiadała się kolorowo. Jego rodzina nie miała pieniędzy, więc nie miał dużych szans na dobrą edukację.

Wszystko zmieniło się w 2015 roku. Jake został wypatrzony przez fotografa, którego urzekła twarz 5-latka. Z młodych oczu chłopca miała bić mądrość, jego mimika była urocza i pełna ekspresji. Intuicja nie zawiodła fotografa. Postanowił przekuć urok chłopca w podbijające internet memy. Z kolei Jake chciał by zebrane pieniądze przeznaczyć na edukację jego i kolegów.

Portret chłopca stał się viralem, a internauci w 24 godziny zapłacili ponad 2 tysiące dolarów na jego edukację. Fotografowie zaczęli zbierać kolejne pieniądze, by zorganizować szkołę nie tylko dla Jake'a, ale również dla jego kolegów z Ghany. Internauci zachwyceni chłopcem chętnie wpłacają pieniądze na zbiórkę. Dzieci są w siódmym niebie i marzą o kontynuowaniu edukacji. Potęga internetu znów dała o sobie znać.

chlopiec-mem2

chlopiec-mem3

Polub fanpage jedynego bezstronnego portalu informacyjnego

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News