Czarnobyl się pali! Ogromne kłęby dymu, panika mieszkańców

Czarnobyl się pali! Ogromne kłęby dymu, panika mieszkańców

To wiadomość dosłownie z ostatniej chwili! Jak podają media, płonie właśnie strefa czarnobylska, w której znajduje się okryta złą sławą elektrownia atomowa. Płomienie, które spowiły Czarnobyl, wywołały ogromną panikę nie tylko wśród mieszkańców okolicy.

Zgodnie z informacjami, aż 10 ha lasów w zamkniętej strefie czarnobylskiej płonie od kilku godzin. Ogień już otoczył ciasnym pierścieniem byłą elektrownię atomową. Ludzie boją się, że Czarnobyl znów wyzwoli z siebie niszczycielską moc. Sprawę spróbuje załagodzić premier Ukrainy, Wołodymyr Hrojsman. Wystąpił już ze specjalnym oświadczeniem, w którym starał się przekonać wszystkich, że nie ma się czego bać, a płomienie niebawem zostaną zdławione. - W Kijowie i w samym Czarnobylu, w tym na terenie Czarnobylskiej Elektrowni Jądrowej, poziom promieniowania jest znacznie niższy od dopuszczalnych norm - oświadczył Hrojsman.

Czarnobyl w płomieniach, ludzie panikują

Ludzie jednak nie dają wiary jego słowom. Mieszkańcy znajdujący się najbliżej reaktora boją się o swoje zdrowie i życie. Jednak nie tylko oni drżą ze strachu przed powtórką sprzed ponad 30 lat. Wielu dobrze pamięta, co działo się 26 kwietnia 1986 roku w Czarnobylu oraz to, że wtedy również zapewniano z początku, iż nic poważnego się nie dzieje. Na miejscu wciąż pracuje 130 strażaków, którzy rozpaczliwie próbują zwalczyć płomienie. Niestety, walka jest wciąż bardzo nierówna. Na miejscu zjawiają się coraz to nowe jednostki, które próbują nie tylko ugasić ogień, ale także zatrzymać jego rozprzestrzenianie się. Walka z żywiołem jest bardzo gorączkowa. Jeśli bowiem ogień dotrze do reaktora, w powietrze razem z kłębami dymu, które już teraz mocno zasnuwają niebo, wzbiją się radioaktywne cząsteczki. Wówczas powody do paniki będzie miała nie tylko cała Ukraina, ale i Europa. Chcesz coś nagłośnić? Wiesz o bulwersującej sytuacji, która wymaga zainteresowania mediów? Wyślij maila na adres: naglasniamy@pikio.pl. Na pewno przyjrzymy się Twojej sprawie. ZOBACZ TAKŻE
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News