Serial o Czarnobylu na HBO GO. Czym zaskoczy nas premiera nowej produkcji stacji?

Serial o Czarnobylu na HBO GO. Czym zaskoczy nas premiera nowej produkcji stacji?

Czarnobyl - HBO GO wyprodukowało serial, który skupia się na jednej z największych i najbardziej znanych katastrof ekologicznych w historii - Katastrofie elektrowni atomowej w Czarnobylu. Ten wybuch miał miejsce 26 kwietnia 1986 roku. Tego dnia nastąpiła awaria reaktora jądrowego, która zmieniła losy świata.

Czarnobyl - HBO GO wyprodukował jeden z najciekawszych i najbardziej wciągających miniseriali ostatnich lat. Jest to opowieść o wybuchu w czarnobylskiej elektrowni jądrowej, a także o jego następstwach - zarówno tych politycznych, jak i tych bezpośrednio wpływających na losy zwykłych ludzi, czyli chorobie popromiennej i obowiązkowym przesiedleniu ze strefy napromieniowanej.

Czarnobyl - HBO GO 

Czarnobyl jest jednym z miejsc, które istnieją w świadomości każdego europejczyka. Historia katastrofy w tej elektrowni obiegła cały świat, a jej skutki miały konsekwencje, których ówczesne władze nie były w stanie przewidzieć i powstrzymać.

W 2019 roku w końcu powstał serial, który opowiada historię tego wydarzenia - historię, która wpłynęła głównie na zwykłych ludzi. Czarnobyl jest serialem, który jest w stanie poruszyć nawet najtwardsze serca - obrazu dzieci bawiących się w radioaktywnym pyle, czy dorosłych walczących z konsekwencjami wybuchu bez żadnego zabezpieczenia i wymiotujących później krwią zostaną z oglądającymi na długi czas.

Serial o Czarnobylu HBO - Czarnobyl HBO premiera online 2019

Serial o Czarnobylu jest produkcją platformy HBO - tej samej, która wyprodukowała najpopularniejszy obecnie serial w telewizji, czyli Grę o Tron. Jest on dostępny na platformie internetowej HBO GO i w kanałach telewizyjnych HBO. Premiera dwóch pierwszych odcinków już się odbyła i każdy z nich zdobył naprawdę wielkie uznanie nie tylko krytyków, ale także widowni.

Niestety, nie będziemy mogli długo oglądać tej produkcji - zapowiedziany został tylko jeden sezon, który składa się z zaledwie pięciu odcinków. Wszystkie zostały wyreżyserowane przez Johana Rencka, a za scenariusz odpowiedzialny był Craig Mazin.

Oto daty premiery wszystkich odcinków miniserialu i ich tytuły:

  1. Odcinek 1. "1:23:45" - 7 maja 2019
  2. Odcinek 2. "Please Remain Calm" (Proszę zachować spokój) - 14 maja 2019
  3. Odcinek 3. "Open Wide, O Earth" (Otwórz szeroko, Ziemio) - 21 maja 2019
  4. Odcinek 4. "The Happiness of All Mankind" (Szczęście wszystkich ludzi) - 28 maja 2019
  5. Odcinek 5. "Vichnaya Pamyat" - 4 czerwca 2019

Czarnobyl HBO serial - zwiastun, trailer

Zwiastun serialu Czarnobyl jest bardzo wymowny. Prezentuje on straszne sceny dziejące się w obrębie miejsca katastrofy jądrowej. Ludzie walczący z atomem nie wiedzą, z czym mają do czynienia i jak się przed tym chronić. Nikt nie ma ochronnych ubrać, napromieniowane resztki są wyciągane gołymi rękami.

Władza również jest bezsilna - w zwiastunie widzimy, że ówcześni przywódcy nie wiedzieli nawet, jak niebezpieczna jest nuklearna katastrofa i z jakimi konsekwencjami będą musieli się liczyć. W tym serialu zobaczymy w jaki sposób i władza, i ludzie, radzili sobie z nieokiełznanym atomem.

ZOBACZ TAKŻE NA PIKIO.PL:

  1. John Wick 3 wzbudza emocje. Keannu Reeves w trzeciej odsłonie sagi
  2. Smętarz dla zwierzaków - jedna z najbardziej oczekiwanych premier 2019 roku
  3. Kiedy jest Międzynarodowy Dzień Slayera? Fani świętują na całym świecie
  4. Kiedy jest Międzynarodowy Dzień Dzieci Będących Ofiarami Agresji?
  5. Co się stało 4 czerwca? Tego dnia obchodzimy Dzień Demokracji
Następny artykuł