czarne lustro
facebook/ Black Mirror
Paulina Musianek - 22 Maja 2019

Zbliża się premiera 5. sezonu Czarnego Lustra Netflixa. Czego spodziewają się fani?

Czarne Lustro od lat pokazuje nam fatalistyczną wizję niedalekiej przyszłość. W ostatnim odcinku "Bandersnatch" mogliśmy nawet wziąć udział w niej dzięki interaktywnej funkcji. Co czeka nas w sezonie 5?

Czarne Lustro przekroczyło w grudniu granicę między zwykłą rozrywką serialową a interaktywną grą. "Bandersnatch" to pionierski odcinek serialu, nazywany wręcz filmem pełnometrażowym, w którym widz ma możliwość sterowania głównym bohaterem i podejmowania za niego różnego rodzaju decyzji. Już zaraz sezon 5!

Czarne Lustro sezon 5 - czy przebije Bandersnatcha?

"Bandersnatch" dał możliwość widzowi nie tylko wyobrażania sobie fatalistycznej przyszłości, ale "zaprosił go" do uczestniczenia w niej i poczuciu jej skutków niemalże na własnej skórze. "Czarne Lustro" nie spoczywa na laurach. Po tym odcinku "Bandersnatch" apetyt na kolejne sezonu "Czarnego Lustra" tylko się zwiększył, dlatego twórcy już niedługo zaserwują nam sezon 3 "Black Mirror". Nowy sezon będzie składał się z 3 zupełnie nowych odcinków. Zgodnie z zapowiedzią Netflixa, premiera będzie miała miejsce 5 czerwca na platformie.

Zobacz Czarne Lustro: zwiastun

Trailer "Czarnego Lustra" 5 składa się z trzech oddzielnych wątków. W jednym, młoda dziewczyna pada ofiarą uroczego i pozornie dobrego osobistego asystenta cyfrowego, który wydaje się mieć jednak złe intencje. W innym, mężczyzna kuszony jest możliwością zdradzenia swojej żony po przejrzeniu aplikacji randkowej. Wreszcie trzecia historia przedstawia mężczyznę z pistoletem, który wygląda, jakby został doprowadzony do szaleństwa przez ciągły cyfrowy nadzór. Brzmi dziwacznie? W końcu to "Black Mirror"! Zobacz trailer!

Co wydarzy się w nowych odcinkach Czarnego Lustra?

Twórcy zdradzają, że piąty sezon nie będzie bezpośrednio wynikać z fabuły „Bandersnatch” (chociaż niektórzy fani na to liczyli). O czym będą najnowsze odcinki serialu Netflixa?

Pierwszy odcinek zatytułowany „Smithereens ” opowiada historię kierowcy taksówki sterowanej przez system, który szybko wymyka się spod kontroli. Wystąpią w nim Andrew Scott, Damson Idris i Topher Grace.

W drugim odcinku pod tytułem "Rachel, Jack And Ashley, Too" samotna nastolatka za pomocą interaktywnego robota chce zostać gwiazdą popu, jak jej idolka - grana przez Miley Cyrus. Rzeczywistość gwiazdy nie jest jednak aż tak różowa, jak mogłoby się wydawać. Oprócz Cyrus, zagrają tam Angourie Rice i Madison Davenport.

Ostatni, trzeci odcinek serii, "Striking Vipers”, pokaże nam historię dwóch kolegów z college'u, którzy spotykają się kilka lat później, wywołując serię wydarzeń, które mogą zmienić ich życie na zawsze. W obsadzie Anthony Mackie, Yahya Abdul-Mateen II, Nicole Beharie, Pom Klementieff i Ludi Lin.

Czarne Lustro serial Netflix - oczekiwania są spore

Fani nie ukrywają, że wobec 5. serii mają dość wysokie oczekiwania. Po bardzo udanym projekcie, jakim był interaktywny "Bandersnatch", wszyscy liczą na to, że nowe odcinki, nawet bez tej funkcji, wciągną i na długo pozostaną w pamięci.

ZOBACZ TAKŻE NA PIKIO.PL:

  1. Gra o tron - gdzie oglądać za darmo? Czy GoT jest na Netflix?
  2. Niedobrani - zwiastun, premiera, film online
  3. Tajemnice Joan - gdzie obejrzeć film online?
  4. Stranger Things 3. Kiedy nowy sezon serialu?
  5. Narcos: Mexico. Sezon 4. popularnego serialu - obsada
Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News