Czarne chmury nad szefem Facebooka. Jest bunt wśród akcjonariuszy

Czarne chmury nad szefem Facebooka. Jest bunt wśród akcjonariuszy Źródło: źródło: businessinsider.com

Mark Zuckerberg może mówić o znacznym spadku popularności swojej osoby wśród akcjonariuszy jego największego dzieła - Facebooka. Ponad tysiąc udziałowców wystąpiło z żądaniem usunięcia Zuckerberga z kierowniczego stanowiska.

Ma to być odpowiedź na niekorzystne działania wobec akcjonariuszy, jakie podjął Facebook. 27-letni szef Facebooka wszedł w konflikt z udziałowcami w ubiegłym roku, kiedy to ogłoszone zostało, że Facebook wypuści akcje serii C, które nie uprawniają do oddawania głosu. Bardzo nie spodobało się to ludziom, którzy w potężną korporację zainwestowali swoje finanse.

Ci postanowili wyjść z żądaniem usunięcia Zuckerberga z jego dotychczasowego stanowiska. Jak bowiem twierdzą akcjonariusze, usunięcie go doprowadziłoby do "polepszenia się nadzór nad menedżerami i poprawienia ładu korporacyjnego". Pod petycją w tej sprawie podpis złożyło już 333 tys. osób, z czego 1,5 tys. właścicieli akcji. Nie jest jednak wiadome, jaką część Facebooka kontrolują.

Mało prawdopodobne jednak, by żądania udziałowców zostały spełnione. Facebook ma się obecnie bardzo dobrze, a 27-letni szef korporacji ma pakiet uprzywilejowanych akcji. Może też liczyć na wsparcie ze strony zaufanych inwestorów, dzięki którym jest w stanie bez problemu obalić bunt.

Kolejnym sygnałem, który świadczy o tym, że Zuckerberg praktycznie nie przejmuje się wymierzoną przeciw niemu akcją jest fakt, że wcale się do niej jeszcze nie odniósł. Podana została jedynie informacja, że odpowiedzi Facebooka na bunt spodziewać się można w... kwietniu.

pt
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News