Czarna skrzynka Tu-154 przebadana. Eksperci wskazują przyczynę katastrofy i ostatnie słowa pilotów

Czarna skrzynka Tu-154 przebadana. Eksperci wskazują przyczynę katastrofy i ostatnie słowa pilotów

Katastrofa samolotu TU-154 należącego do rosyjskiego Ministerstwa Obrony Narodowej z Chórem Aleksandrowa na pokładzie wstrząsnęła całym światem. Jak wynika z analizy czarnych skrzynek, przyczyną tragedii był błąd pilotów - tak przynajmniej twierdzą rosyjscy eksperci. 

- Zakończona początkowa analiza odczytów czarnej skrzynki prowadzi do wniosku, że wersja przyczyn katastrofy, związana z błędem pilotażu samolotu, staje się priorytetową. Według wstępnych danych, klapy skrzydeł pracowały nieprawidłowo, w rezultacie czego wytracona została siła wznosząca, prędkość nie była wystarczająca, by możliwe było nabranie wysokości, przez co samolot spadł - podała nieoficjalnie agencja Interfax.

Analiza czarnej skrzynki potwierdziła wcześniejsze hipotezy na temat przyczyn katastrofy. Jednakże rosyjskie władze oficjalnie nadal nie potwierdziły ustaleń badaczy, mimo że te pokrywają się z relacjami naocznych świadków, którzy przekonywali, że samolot poruszał się w dziwnej pozycji z zadartym kadłubem.

Udało się jednak rozszyfrować część rozmowy pilotów z ostatnich chwil Tu-154 w powietrzu. Pozostałe rejestratory czekają na wnikliwą analizę.

- Odpadły zastrzały, dowódco 

- Cholera! 

- Klapy, k*rwa, co to jest za dziadostwo?

- Dowódco, spadamy! 

 
Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News