OLYMPUS DIGITAL CAMERA
OLYMPUS DIGITAL CAMERA
Wiadomości Pikio - 28 Lipca 2015

Czarna kobieta zwolniona z pracy za wpis na Fb o białych

W mediach często mówi się o wyrzucaniu białych ludzi z pracy ze względu na ich komentarze o czarnoskórych. Tym razem w Stanach Zjednoczonych zdarzyła się sytuacja odwrotna.

Władze Brookfield ZOO (Chicago) postanowili zwolnić czarnoskórą pracownicę, po tym jak otrzymali pisma wskazujące na aktywność kobiety na Facebooku, która nie przypadła do gustu części, szczególnie białych, internautów. Kobieta zamieściła na Facebooku zdjęcie w pracowniczym uniformie i podpisała je "At work serving rude ass white people", co w wolnym tłumaczeniu znaczy "W pracy służąc bezczelnym białym ludziom" Rzeczniczka ZOO, Sondra Katzen, uważa, że zachowanie pracowniczki jest nie do zaakceptowania. Przekonuje, że kobieta publikując tego typu wpis na Facebooku naruszyła zasady i w związku z polityką "zero tolerancji" w stosunku do tego typu przewinień, ZOO podjęło szybkie działanie w tej kwestii i zwolniło kobietę. Część użytkowników Facebooka wysłało skargę do ZOO pisząc, iż jeśli kobieta dalej będzie tam pracować, to oni się tam więcej nie pojawią. Wpis był dla nich pełen nienawiści i rasistowski. Jednakże, wielu komentatorów broni czarnoskórej kobiety. Uważają, że wpis nie był na tyle rasistowski, by wyrzucać ją z pracy.Polecamy subskrybować kanał Pikio TV na Youtube co można zrobić pod tym LINKIEMPolub Pikio.pl, by być na bieżąco:
źródło: chicago.cbslocal.com
Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News