Niepokojące znalezisko w Wiśle po awarii oczyszczalni Czajka. Natychmiast zaczęli robić zdjęcia, już są w sieci

Niepokojące znalezisko w Wiśle po awarii oczyszczalni Czajka. Natychmiast zaczęli robić zdjęcia, już są w sieci Źródło: .

Oczyszczalnia Czajka to najważniejszy temat ostatnich dni. Awaria w Warszawie wywołuje wiele emocji, z jednej strony mieszkańcy stolicy i innych miast są uspokajani, z drugiej - pojawia się narracja o katastrofie ekologicznej. W Internecie pojawiły się niepokojące zdjęcia zrobione na Wiśle.

Czajka uległa awarii w połowie tygodnia. We wtorek popsuł się jeden z kolektorów, ścieki skierowano do drugiego, który przestał działać w środę. Nieczystości trafiły więc do Wisły. Ścieków do rzeki trafiło mnóstwo, a sprawa od razu stała się elementem politycznej dyskusji. Być może rozgrzeje się ona na nowo po opublikowaniu niepokojących fotografii, które zrobiono na Wiśle.

Oczyszczalnia Czajka po awarii. Niepokojące znalezisko w Wiśle

Zdjęcia pojawiły się na profilu na Facebooku Kurki Wodnej. Jest to katamaran, który odbywa rejsy po Wiśle. Chętni mogą wybrać się na wycieczkę, jednostka wypływa z Młocin, na wysokości Lasku Młocińskiego. Załoga statku dostrzegła bardzo niepokojące zjawisko, które uwiecznili na zdjęciach. Widać na nich śnięte ryby, które unoszą się na wodzie.

- Zdjęcia zostały zrobione w sobotę o godzinie 6 na przystani Młociny. Wczoraj ryby jeszcze pływały - powiedziała portalowi WP załoga Kurki Wodnej. Wygląda więc na to, że stan ryb jest skutkiem awarii oczyszczalni.

Reakcja władz. Budowa mostu pontonowego

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Obecnie władze Warszawy współpracują z rządem, by opanować awarię i ograniczyć zrzut ścieków do rzeki. W sobotę rozpoczęła się budowa mostu pontonowego, który ma transportować nieczystości z powrotem do oczyszczalni. Prezydent miasta uspokajał mieszkańców, że nie ma zagrożenia.

- Rozpoczęliśmy uzdatnianie częściowe ścieków poprzez ozonowanie. To metoda tysiące razy silniejsza, niż chlorowanie. Duża część bakterii, zarazków zostanie zabita. Z godziny na godzinę ścieki powinny być bardziej bezpieczne - tłumaczył na konferencji prasowej Rafał Trzaskowski.

Dzisiaj grzeje: 1. Jechali do pracy za granicą. 5 Polaków nie żyje
2. Najdroższy pies na świecie. Trudno uwierzyć, że tyle na niego wydano

Z powodu budowy mostu, katamaran Kurka Wodna musiał opuścić swoją stałą przystań na Młocinach. Teraz z jego usług będzie można korzystać w Porcie Czerniakowskim.

Źródło: Screen/ Facebook/ Kurka Wodna Młociny

 

  1. Rodzina Królewska w żałobie. Nie żyje siostra królowej. Poddani do dziś ją opłakują
  2. Mąż pracujący za granicą napisał żonie, że nie wyśle jej pieniędzy. Jej odpowiedź zwaliła go z nóg, chciał wracać do Polski
  3. Agnieszka Woźniak-Starak właśnie podjęła ważną decyzję. Ogłoszoną ją w TVN
  4. Mężczyźni o tych imionach zdradzają najczęściej. Najgorsi z nich mężowie i partnerzy
  5. Niepokojące znalezisko w Wiśle po awarii oczyszczalni Czajka. Natychmiast zaczęli robić zdjęcia, już są w sieci

Źródło: WP

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News