Zimą ten cichy zabójca zagraża nam szczególnie! Lepiej na siebie uważajcie

Zimą ten cichy zabójca zagraża nam szczególnie! Lepiej na siebie uważajcie Źródło: fot.youtube.com/PixelTV.info

Czad to bez wątpienia jeden z najbardziej nieprzeniknionych i bardziej niebezpiecznych gazów, które zagrażają życiu i zdrowiu ludzi w całej Polsce. Niedawno znów zaatakował, pozbawiając życia 31-letnią mieszkankę Bielsko-Białej. Jak przestrzec się przed tragicznymi skutkami emisji tlenku węgla?

Czad znany jest jako jeden z najniebezpieczniejszych związków chemicznych, które mogą pozbawić życia człowieka. Ten bezwonny gaz co roku zabija setki Polaków, którzy nie są świadomi zagrożenia. O tragicznych skutkach zatrucia czadem przekonała się ostatnio mieszkanka Bielsko-Białej, która zmarła wskutek zatrucia, a jej dziecko w ciężkim stanie zostało poddane hospitalizacji. Jak bronic się przed słynnym "niewidocznym mordercą"?

Czad znów atakuje. Tragiczne wydarzenia w Bielsko-Białej

Do tragicznego w skutkach zdarzenia doszło w tym tygodniu w Bielsko-Białej. W jednorodzinnym domu na ulicy wyzwolenia znaleziono w wannie nieprzytomną kobietę, która w pomieszczeniu przebywała wraz ze swoim dzieckiem. Pomimo szybkiej akcji strażaków i służb medycznych mieszkanki miasta nie udało się uratować, a lekarze wciąż walczą o zdrowie i życie małego pacjenta. Według ustaleń strażaków działających na terenie miejsca tragedii przyczyną śmierci kobiety było zepsute urządzenie typu junker, które bardzo szybko zaczęło produkować z siebie szkodliwy gaz. Norma tlenku węgla, jaką jest 20 ppm została przekroczona aż 20-krotnie, co przełożyło się na szybki zgon kobiety. Sytuacja taka jak ta nie jest jednak odosobniona i co jakiś czas do mediów trafiają coraz to nowsze doniesienia dotyczące zatrucia tym gazem. Jak się przed nim bronić? Okazuje się, że już nawet 30 złotych może uratować nasze życie.

Obrona przed czadem łatwiejsza, niż mogłoby się wydawać

Jako najskuteczniejszą drogą obrony przed śmiercią z powodu zaczadzenia, strażacy wskazują specjalny czujnik, który wykrywa stężenie gazu, przez co będziemy mieli czas na ewakuację. Koszt takiego urządzenia wynosi zaledwie 30 złotych.DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ Ponadto, eksperci od spraw trujących gazów i chemii zaznaczają, że kluczowe w uratowaniu naszego życia może być częste wietrzenie mieszkania i domu. Tlen jest naturalnym neutralizatorem tlenku węgla w przyrodzie, a jego duża ilość może całkowicie pozbyć się problemu. Co więcej, ważne jest dbanie o wentylacje miejsca naszego zamieszkania, a także przeglądy urządzeń węglowych i gazowych, których niesprawność często jest przyczyną emisji czadu. ZOBACZ TAKŻE: 
  1. Kinga Rusin przerażona. Życie jej córki zagrożone
  2. Zenek przerywa milczenie ws. syna! Podjął ostateczne kroki
  3. Służba Ochrony Państwa nie zdała egzaminu? Ten film tego dowodzi
  4. Na co choruje Katarzyna Dowbor? Gwiazda opowiedziała o swoim dramacie
  5. Ile zarabia Kinga Rusin? Zarobki są naprawdę imponujące
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News