Dzisiejsze posiedzenie Sejmu RP zamieniło się w cyrk. Po wystąpieniu Andrzeja Rozenka posłowie zaczęli obrzucać się wyzwiskami, a wystąpienia co chwilę przerywały salwy śmiechu i gwizdy. Nieuczestniczący w konflikcie posłowie reagowali na awanturę jak widownia w cyrku. 

Awantura zaczęła się od tego, że Andrzej Rozenek widząc jak Krystyna Pawłowicz konsumuje posiłek na sali plenarnej, przyrównał Sejm do wyszynku, baru mlecznego.

– Przed chwilą mieliśmy tu sceny jak z filmu „Wielkie Żarcie” Marco Ferreriego. To jest niepoważne. Wnoszę o 5 minut przerwy, żeby posłanka Pawłowicz mogła wynieść brudne naczynia i sztućce z tej sali, żebyśmy nie musieli w takich okolicznościach głosować.

Krystyna Pawłowicz stwierdziła, że jest to gnębienie. Jarosław Kaczyński postanowił, że nie poinformuje marszałka Sikorskiego w jakim trybie zabiera głos. Udawał, że nie słyszy pytań, dopóki Sikorski nie wyłączył mu mikrofonu.

Siadaj kurduplu! – krzyknął były parlamentarzysta Twojego Ruchu Armand Ryfiński do Jarosława Kaczyńskiego.

– Rzeczywiście jestem niewysokiego wzrostu, ale są na sali niżsi, na przykład pewien profesor – zripostował prezes PiS – Wnoszę o zwołanie Konwentu Seniorów w celu przywołania marszałka Sejmu do porządku, żeby tą grubiańską część sali też przywoływał do porządku!

Po chwili na mównicy pojawił się Palikot, który też wniósł o zwołanie Konwentu Seniorów w celu… wykluczenia posłanki Pawłowicz z dalszej sesji.

Wnioski i tak nie przeszły, ponieważ zablokowała je koalicja rządząca.

Poniżej film portalu wpolityce.pl

Starannie wyselekcjonowane wiadomości z Polski i ze świata. Podajemy tylko informacje, a opinie pozostawiamy Czytelnikom. Przedstawiamy wiadomości bez cenzury i bez linii redakcyjnej.