Popieracie bezwzględny zakaz wykorzystywania zwierząt w cyrkach?

Popieracie bezwzględny zakaz wykorzystywania zwierząt w cyrkach? Źródło: Antrania/Pixabay

Cyrk to miejsce, w którym przez co najmniej godzinę dzieci i ich rodzice mogą podziwiać sztuczki wykonywane przez zwierzęta. Jednak podczas pokazów nie widać sposobu, w jaki traktowane są zwierzęta podczas tresury.

Cyrk przez wiele lat był formą rozrywki, która przyciągała widzów. Można było w nim zobaczyć akrobatów, wykonujących niesamowite sztuczki. Później do repertuaru dołączone zostały zwierzęta. Doszło do tego, że dziś w cyrku zobaczyć można lwy, tygrysy czy słonie, czyli zwierzęta, dla których klatka nie jest naturalnym środowiskiem.

Niestety, ku większej radości widowni, dzikie zwierzęta zaczęły być tresowane. Teraz to one, zamiast ludzi mają wykonywać niepowtarzalne sztuczki, dostarczając rozrywki. Jednak, by doszło do tego, że słoń buja się na linie, przechodzi on piekło, które wyrządza mu treser, stojąc z biczem w ręku i karząc za każdy błąd, by zwierze "zrozumiało", że musi wykonywać to, co jest dla niego kompletnie nienaturalne. 

Czy chwilowa uciecha widzów powinna być opłacana cierpieniem zwierząt? Na nagraniu poniżej widać, do czego prowadzi zniewolenie i zastraszenie dzikich zwierząt. Cyrk już nie musi być przepełniony cierpieniem niewinnych stworzeń. 

Najlepsze newsy dnia:

  1. Popisywał się na wakacjach przed dziewczyną, aż kelner przyniósł mu paragon na 700 zł. Upokarzające do granic możliwości
  2. Marcin Gortat pojawił się w TVP i powiedział o powiększeniu rodziny. Mówi o wymaganiach względem partnerki
  3. Martyna Wojciechowska i Przemek Kossakowski w końcu przekazali radosne wieści. Fani ślą gratulacje
  4. Stało się, IMGW wydało najwyższy stopień alarmu dla 2 województw. Żywioły uderzą z gigantyczną mocą
  5. 9-latka zostawiła na klatce schodowej bloku notatkę. Treść poraziła wszystkich mieszkańców, od razu zareagowali
  6. Nieludzko znęcał się nad żoną, wszystko nagrywała druga kobieta. Wstrząsające wideo trafiło do sieci

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News