Właśnie dlatego cyrk to bestialstwo. Związali tygrysa do granic możliwości, by ludzie mogli na niego wejść dla zdjęcia

Właśnie dlatego cyrk to bestialstwo. Związali tygrysa do granic możliwości, by ludzie mogli na niego wejść dla zdjęcia Źródło: Dailymotion / Topibuzz

Cyrk to sztuka znana już od starożytności, lecz obecnie nie cieszy się sympatią i uznaniem wielu ludzi. Wszystko przez doniesienia o okrucieństwach, jakich dopuszczają się właściciele wobec przetrzymywanych tam zwierząt. To, co stało się temu tygrysowi, jest przykładem, do jak bestialskich czynów są w stanie posunąć się ludzie.

Cyrk w ostatnim czasie staje się coraz mniej popularny. Wszystko za sprawą regularnie pojawiających się w mediach doniesień o bestialskim traktowaniu zwierzaków, które wykorzystywane są na arenach. Obrońcy praw zwierząt od lat walczą z cyrkami na całym świecie, żeby zaprzestały okropnych praktyk przy tresurze i pokazach. To, co zrobili tygrysowi pracownicy pewnej chińskiej areny, jest wyjątkowo okrutne.

Cyrk traci na popularności. Wszystko przez znęcanie się nad dzikimi zwierzętami

Występy zwierząt na arenach cyrkowych to temat wyjątkowo kontrowersyjny. Żeby nauczyć posłuszeństwa dzikie zwierzę, treserzy stosują okrutne praktyki, wyrządzające im krzywdę zarówno psychiczną, jak i fizyczną. Nie każde zachowanie da się jednak wymusić, nawet stosując najsurowsze kary. Pracownicy cyrku znajdującego się w Yiyang w środkowej części Chin, postanowili skusić nowych klientów możliwością zrobienia sobie zdjęcia z olbrzymim tygrysem syberyjskim. Dziki kot nie był jednak chętny na fotografowanie, więc personel postanowił go do tego zmusić.

Cyrk w Chinach brutalnie traktuje pięknego tygrysa. Wzruszające nagranie krąży po sieci

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Nagranie, które zostało opublikowane w sieci, zbulwersowało internautów z całego świata. Widać na nim, jak w bezduszny sposób pracownicy chińskiego cyrku potraktowali przepięknego tygrysa amurskiego, inaczej zwanego syberyjskim. Treserzy otoczyli zwierzę linami w taki sposób, żeby przywiązać je do drewnianego stołu, a później maksymalnie naciągnęli sznury. Na grzbiet olbrzyma wskoczył jeden z mężczyzn i przygniótł jego ciało i głowę do podłoża, by mieć pewność, że po naciągnięciu lin dzikie zwierzę będzie unieruchomione. 

Dzisiaj grzeje: 1. Pan młody dla żartu powiedział przy ołtarzu „nie”. Nie mógł przewidzieć, do czego doprowadzą jego słowa

2. Lekarz przekazał Monice Miller druzgocącą diagnozę, a ona się popłakała. Jest źle, nie wiadomo, jak to się skończy

Tygrys nie ma szans, żeby się poruszyć. Krępujące go liny wrzynają się boleśnie w jego ciało, podczas gdy uradowani ludzie robią sobie zdjęcia na jego grzbiecie. Podchodzą do niego całe rodziny, kolejka jest naprawdę długa. Ten bardzo smutny widok poruszył wielu internautów. Film z okrutnego cyrku krąży po sieci i wywołuje oburzenie u tysięcy widzów. 


Dailymotion / Topibuzz

Najlepsze newsy dnia:

  1. DRASTYCZNE podwyżki cen prądu. Minister potwierdził i ujawnił, kto zapłaci najwięcej
  2. Jarosław Jakimowicz dostał pracę w TVP. Wiemy, co będzie robił
  3. Zakładasz dziecku jednorazowe pieluchy? Kilka niezwykle ważnych faktów, o których powinien wiedzieć każdy rodzic
  4. Ziemniaki w wydaniu "hasselback" podbiły serca milionów i nie bez powodu. Szybki i prosty przepis na niebo w gębie
  5. Nastolatek twierdzi, że po poważnym wypadku był w zaświatach. Mówi, co zobaczył w niebie

źródło: Jest Pozytywnie

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News