100 milionów ludzi zagrożonych cyklonem. Katastrofa zbliża się do wybrzeży, trwa ewakuacja

100 milionów ludzi zagrożonych cyklonem. Katastrofa zbliża się do wybrzeży, trwa ewakuacja Źródło: PxHere - CC0 Public Domain

Cyklon należy do najbardziej niszczycielskich zjawisk, w związku z czym, gdy tylko się pojawi, zawsze dochodzi do ogromnego zagrożenia. Podobnie jest tym razem, bowiem dowiadujemy się o przerażających prognozach na najbliższych czas. Katastrofa nadciąga na wybrzeża, a zagrożenie objęło 100 milionów osób.

Cyklon niesie za sobą ogromne zniszczenie, którego nie da się w żaden sposób uniknąć. Wiejący z ogromną prędkością wiatr z pewnością doprowadzi do ogromnych strat, w związku z czym trzeba zdecydować się na działanie, gdy na siłę żywiołu narażeni są ludzie. Tak dzieje się i tym razem, bowiem miliony ludzi mogą ucierpieć przez nadchodzące warunki pogodowe.

Synoptycy są przekonani, ze cyklon Fani już niebawem sprawi, że miliony ludzi będą musiały poradzić sobie ze strasznymi skutkami katastrofy. Władze przewidują, że działania wichury sprawią, że wartość strat materialnych będzie ogromna. W związku z tym władze już teraz rozpoczęły działania, które mają zmniejszyć skutki działania cyklonu.

Cyklon Fani powoduje ogromne zagrożenie dla milionów ludzi

Już kilka dni temu dowiedzieliśmy się, że powstał cyklon Fani. Z wielką prędkością zbliża się on do wybrzeży, w związku z czym władze postanowiły jak najszybciej podnieść alarm i przekazać mieszkańcom niepokojące wiadomości. W konsekwencji wiejącego wiatru straty mogą ponieść miliony osób, powstaje również ogromne zagrożenie dla życia, w związku z czym potrzebne było natychmiastowe działanie.

- Mówi się im, co mają ze sobą zabrać, jeśli się ewakuują oraz jakie środki ostrożności powinni podjąć, jeśli zostaną - powiedział zastępca komendanta Narodowych Sił Reagowania Kryzysowego w Odisha, Ameya Patnaik.

Ponad 900 schronów i czerwony alarm na wybrzeżu są bardzo niepokojącym sygnałem. Okazuje się, że zagrożeni mieszkańcy są ostrzegani słownie przez wojsko. Schronów nie wystarczy jednak dla wszystkich.

Fani występuje obecnie w Zatoce Bengalskiej, w związku z czym najbardziej narażeni na jego działania są mieszkańcy Indii. Już teraz wiemy, że wiatr rozwija prędkość nawet 350 kilometrów na godzinę, w związku z czym staje się jasne, że cyklon zniszczy tysiące domów i wpłynie na życie milionów ludzi. 

Władze zdecydowały, że do akcji wkroczy wojsko. W kryzysowej sytuacji żołnierze mają chodzić od drzwi do drzwi i ostrzegać mieszkańców o zagrożeniu, doradzać im czasowe opuszczenie miejsca zamieszkania, a także udzielać im bezcennych porad w razie zagrożenia. 

Cyklon uderzy przede wszystkim w Indie

- Rząd centralny jest gotów udzielić wszelkiej możliwej pomocy, która byłaby potrzebna. Modlimy się o bezpieczeństwo i dobre samopoczucie naszych obywateli - napisał na Twitterze premier Indii Narendra Mori, który przekonuje, że każdy obywatel będzie mógł liczyć na wsparcie przedstawicieli państwa.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Cyklon Fani został nazwany "ekstremalnie ciężką burzą cykloniczną", w związku z czym mieszkańcy mogą spodziewać się nie tylko wyjątkowo silnego wiatru, ale również obfitych opadów deszczu oraz wyładowań atmosferycznych. Wyjątkowe warunki pogodowe trwać mają przez kilka najbliższych dni, jednak z ich skutkami trzeba będzie liczyć się jeszcze przez dłuższy czas. Synoptycy wspominają, że takiego zjawiska nie odnotowano do niemal 20 lat.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Śmierć legendarnej piosenkarki była ciosem dla milionów Polaków. Jej córki przeżyły to najbardziej
  2. Nie uwierzycie jak Krystyna Pawłowicz wyglądała w MŁODOŚCI! Te zdjęcia zwalą was z nóg! Jak zupełnie inna osoba!
  3. Horror w Pabianicach. Urodziła dziecko do wychodka, a to nie koniec koszmaru
  4. Kajra o trudnych chwilach w małżeństwie. Gdy Sławomir grał sceny erotyczne, było jej ciężko
  5. Biskup do mieszkańców stolicy: "Wstydźcie się, Warszawiacy! Jak się spodliłaś, Warszawko"
  6. Adoptowali dziecko z Ugandy, po pół roku opowiedziała im o sobie. Od razu ją odesłali

źródło: Fakt

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News