Firma Trend Micro, która zajmuje się cyberbezpieczeństwem, poinformowała, że za cyberatakami stała grupa hakerów powiązana z Rosją.

Zaatakowane zostały serwery Holenderskiej Rady Bezpieczeństwa, która bada okoliczności zniszczenia samolotu malezyjskich linii lotniczych. Chodzi o maszynę zestrzeloną nad Ukrainą.

Hakerzy są znani jako grupa „Pawn Storm”. Przeprowadzili już liczne ataki na serwery Holendrów, których celem miało być zdobycie niejawnych informacji dotyczących śledztwa.

Takowe było prowadzone przez władze Holandii, Malezji, Australii, Belgii oraz Ukrainy. Ataki następowały zarówno przed jak i po opublikowaniu raportu.

Śledczy, w raporcie końcowym, stwierdzili, że samolot został zestrzelony rakietą naziemnego zestawu BUK-M1 rosyjskiej produkcji. Miejsce odpalenia pocisku znajdowało się na terenie zajętym przez separatystów.

jo, źródło: defence24.pl

Starannie wyselekcjonowane wiadomości z Polski i ze świata. Podajemy tylko informacje, a opinie pozostawiamy Czytelnikom. Przedstawiamy wiadomości bez cenzury i bez linii redakcyjnej.