Przez miesiąc nie jadła cukru. To co stało się z jej organizmem przechodzi najśmielsze wyobrażenia

Przez miesiąc nie jadła cukru. To co stało się z jej organizmem przechodzi najśmielsze wyobrażenia Źródło: Pixabay.com/kalhh

Cukier był jednym z jej uzależnień, dlatego postanowiła rzucić sobie wyzwanie i wykluczyć go na miesiąc z diety. Chciała się przekonać, co się stanie z jej ciałem po takiej diecie. Nie spodziewała się takiej reakcji organizmu.

Cukier można znaleźć we wszystkim, nie tylko w kawie, herbacie czy słodyczach. Często nawet produkty, które teoretycznie nie powinny go zawierać, mają go w swoim składzie. Nic dziwnego, że od jego smaku można się uzależnić. Biała słodkość ma jednak fatalne działanie na organizm, a tycie jest tylko jedną z konsekwencji. Przekonała się o tym pewna kobieta, która postanowiła na 30 dni zrezygnować z cukru.

Postanowiła odstawić cukier na miesiąc. Było jej bardzo ciężko

Cukier był bardzo ważny dla Emerald Pellot. Kobieta uwielbiała podjadać słodkie smakołyki, a w swoim domu zawsze miała ciastka lub batoniki. Przywiązanie do słodkości było dla niej poważnym problemem i podejrzewała się o uzależnienie od cukru. Kobieta postanowiła więc zrobić eksperyment - postanowiła wykluczyć ze swojej diety tak zwany cukier dodawany.

Oznaczało to rezygnację z tradycyjnego cukru oraz wszelkich wyrobów cukierniczych. Ponadto, Emerald postanowiła czytać składy wszystkich produktów i nie jeść tych, które zawierały słodki dodatek. Dodatkowym utrudnieniem miało być nieużywanie słodzików. 

Wyjątek stanowiły produkty, w których cukier występował naturalnie, tak jak warzywa i owoce. Te jadła normalnie, a w chwilach słabości zastępowały jej ukochane słodycze ze sklepu. Nie zrezygnowała także z węglowodanów, które spożywała normalnie.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Miesiąc bez cukru dał niespodziewane efekty. Kobieta jest zaskoczona

Czas, w którym Emerald nie wykluczyła z diety cukier, był dla niej bardzo ciężki. Miała przed sobą wiele pokus, a znajomi nie pomagali jej wytrwać w postanowieniu. Mimo to, kobiecie udało się osiągnąć cel i może pochwalić się rezultatami swojego eksperymentu.

Przede wszystkim zauważyła, że zrzuciła trochę zbędnych kilogramów. To ją bardzo zaskoczyło, bowiem nie zrobiła nic, aby schudnąć. Potraktowała to jako miły skutek uboczny. Bardziej interesujący był inny efekt, a mianowicie zmniejszenie zmęczenia. Emerald miała o wiele więcej energii niż wcześniej przy takiej samej ilości snu i jest tym absolutnie zachwycona.

Inną zmianą, jaką zauważyła, było odzwyczajenie się od słodkości. Kiedy chodziła między sklepowymi półkami już nie potrzeby zakupienia czegoś słodkiego. Uzależnienie po prostu minęło. Teraz kobieta może spokojnie wrócić do starych nawyków, bo wie, że teraz będzie umiała zapanować nad swoimi zachciankami.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Antek Królikowski pokazał dziewczynę! Kim jest piękna Kasia?
  2. Marzena Rogalska z partnerem! Gwiazda TVP PIERWSZY raz pokazała ukochanego
  3. Mąż Kory dopiero teraz zdecydował się ujawnić porażające kulisy jej walki z rakiem. Gdyby nie to, żyłaby o wiele krócej, metoda nie spodoba się wielu
  4. Rzekoma ofiara Bieniuka przerywa milczenie ws. gwałtu. Niejednemu odbierze mowę
  5. Wczoraj zmarł legendarny aktor kultowych seriali TVP. Na jaw wychodzą smutne kulisy jego ostatnich lat życia
  6. Były mąż Kaczyńskiej po latach ujawnia kulisy identyfikacji ciała Marii Kaczyńskiej. Porażające

Źródło: Onet

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News