Zdjęcie przedstawia najgroźniejszą toksynę. Jesz ją codziennie i wcale to nie jest cukier czy sól

Zdjęcie przedstawia najgroźniejszą toksynę. Jesz ją codziennie i wcale to nie jest cukier czy sól Źródło: wikipedia

Cukier jest uważany za szkodliwy, a ta substancja jest od niego o wiele gorsza. Jemy ją codziennie. Jest powszechnie stosowana jako dodatek do wielu produktów spożywczych, a wielu nawet nie zdaje sobie sprawy, jak groźną jest toksyną.

Cukier nazywany jest białą śmiercią, lecz ta substancja jest od niego dużo bardziej niebezpieczna. Jest powszechnym dodatkiem, który znajduje się w wielu produktach spożywczych. Zjadamy ją codziennie, nie zdając sobie nawet sprawy z możliwych konsekwencji. Jej wpływ na nasze zdrowie jest bardzo duży i często nazywany jest najgroźniejszą toksyną. 

Cukier wcale nie jest najgorszy

Glutaminian sodu E621 to popularny wzmacniacz smaków. Producenci dodają go na potęgę do wielu wyrobów spożywczych, bo obniża koszty produkcji i zwiększa ich sprzedaż. Nawet restauracje korzystają z tej substancji, by przekonać klientów, że to własnie u nich jedzenie jest najsmaczniejsze. Jemy go z posiłkami codziennie, ale mało kto zdaje sobie sprawę z tego, że jest on wysoce szkodliwy. 

Wizualnie jest bardzo podobny do cukru czy soli. Ma postać białych kryształków o nieregularnym kształcie. Może też występować w postaci ciekłej. Spożywany w posiłkach wzmacnia ich smak. Okazuje się, że powoduje stałe zmiany w naszych genach mające wpływ na zmysł smaku. Łatwo przenika do krwi i mózgu.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ 

Cukier i sól są do niej bardzo podobne

Pomimo że sama substancja nie ma właściwości uzależniających, wpływa ona na smak poszczególnych produktów, powodując, że bardziej nam smakują. Dlatego dzieci oraz wielu dorosłych chętniej sięga po chipsy i słodycze, niż po owoce i warzywa. Może to powodować problemy z przejadaniem się i w konsekwencji otyłość.

Dzisiaj grzeje: 1. Zgwałcona 13-latka trafiła do szpitala. Kiedy wróciła do domu, czekał na nią list. Wolałaby go nigdy nie dostać

2. Dziecko przyszło na świat bez nosa, oczu i większości czaszki. Niestety, po porodzie wydarzyła się najgorsza rzecz

Dopuszczalna dzienna dawka dla dorosłych wynosi 1,5 g, a dla dzieci mniej niż pół grama. Przedawkowanie glutaminianu objawia się zawrotami głowy, zaburzeniami widzenia i równowagi hormonalnej, nudnościami, ogólnym osłabieniem i migrenami. Pojawić się może również ból w klatce piersiowej.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Masz meble jeszcze z PRL? Pod żadnym pozorem ich nie wyrzucaj, mogą być warte FORTUNĘ
  2. Zapłakana 6-latka wręczyła mamie liścik od zakonnicy. Gdy kobieta go przeczytała, zrobiło jej się ciemno przed oczami
  3. Wszyscy rozsmakują się w kotletach schabowych z niespodziewanym dodatkiem. Mała rzecz, a tworzy najsmaczniejsze danie
  4. Ważne ostrzeżenie na Wszystkich Świętych. Wielu Polaków nie będzie zadowolonych
  5. Mama z przyjacielem zmasakrowała 8-miesięczną córeczkę. Leżała w kałuży krwi, kiedy pielęgniarka ją zobaczyła, zemdlała z przerażenia

źródło: Zobacz to

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News