Cudowne! Przepiękna inicjatywa WRESZCIE połączy całą opozycję

Cudowne! Przepiękna inicjatywa WRESZCIE połączy całą opozycję Źródło: fot. Instagram.com/barbaranowacka

Barbara Nowacka, popularna działaczka feministyczna i orędowniczka prawa do aborcji ma plan, by skutecznie połączyć opozycję w wysiłku na rzecz wyrwania władzy z rąk Prawa i Sprawiedliwości. W jej inicjatywie pokładane są nadzieje tysięcy sympatyków znajdujących się w odwrocie stronnictw. To wielka szansa nie tylko dla lewicy, ale przede wszystkim dla wszystkich ugrupowań dążących do odsunięcia partii Jarosława Kaczyńskiego od sterów państwa.

Każde ugrupowanie polityczne musi mieć swoje najważniejsze cele, by na nich opierać kierunek, w którym ostatecznie pójdzie. W przypadku Inicjatywy Polska, jak podkreślała niegdyś sama jej założycielka, jest to danie nadziei Polakom na lepsze jutro. Praktyczne działania stowarzyszenia opierają się przede wszystkim na promocji praw reprodukcyjnych, w tym tak kontrowersyjnych w Polsce prawa do aborcji na żądanie, edukacji seksualnej i refundacji antykoncepcji. ZOBACZ TAKŻE: Marszałek OSZALAŁ! „Aborcja przyczynia się do raka i chorób wenerycznych” To właśnie projekt "Ratujmy kobiety" autorstwa Inicjatywy wywołał gigantyczną burzę w Sejmie w połowie zeszłego miesiąca. Pomysł zakładający możliwość przerwania ciąży w każdym wypadku do 12. tygodnia jej trwania oraz po tym terminie w kilku określonych wypadkach, nie został przekazany przez Sejm do dalszych prac w komisjach. Nie stało się to bynajmniej z winy PiS, którego kilkudziesięciu posłów (w tym Jarosław Kaczyński) z racji swojej obietnicy, wedle której mieli nie odrzucać projektów obywatelskich w pierwszym czytaniu, ale posłów opozycji, którzy wyszli z sali przed głosowaniem lub wstrzymali się od głosu. Do pozytywnego dla Barbary Nowackiej wyniku głosowania zabrakło 9 głosów. ZOBACZ TAKŻE: Skandal, żenada, hańba! Za to co opozycja zrobiła właśnie kobietom dostają czerwoną kartkę To wydarzenie pokazało, jak podzielona i nieskoordynowana jest dzisiejsza opozycja zasiadające w sejmowych ławach. To właśnie opozycja niemająca miejsca w parlamencie ma być opozycją i przede wszystkim lewicą przyszłości.

Barbara Nowacka ma plan

Inicjatywa Polska łączy ludzi przeważnie młodych. Pod projektem zakładającym liberalizację prawa aborcyjnego podpisy zbierano przez kilka miesięcy. Niestety z racji braku silnego przywództwa i woli opozycja zawiodła spore grono wyborców i szeroko pojętych przeciwników PiS. ZOBACZ TAKŻE: Co za przebieg wydarzeń! Szokująca decyzja Sejmu ws. zmiany ordynacji wyborczej Teraz Barbara Nowacka chce połączyć opozycję swoją inicjatywą obywatelską w zwarte szeregi, które pozwolą wejść do Sejmu nie tylko jej ugrupowaniu, dotychczasowej przeciwwadze dla Zjednoczonej Prawicy, ale i większej grupie stronnictw lewicowych. Tak oto projekt zakładający nadanie liberalnego prawa do aborcji wszystkim kobietom ma stać się ścianą nośną politycznego powstania przeciw siłom prawicy. Niestety czas mija, a PiS i jego koalicjanci umacniają się, pewnie krocząc po drugą kadencję. Nowacka jednak głęboko wierzy w siłę swoich postulatów i młodych działaczy. ZOBACZ TAKŻE: Władze PiS-u wywracają Sejm do góry nogami. Nawet ich posłowie nie wiedzą co się dzieje
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News