Cristiano Ronaldo przyznał się do winy. Usłyszał wyrok skazujący

Cristiano Ronaldo przyznał się do winy. Usłyszał wyrok skazujący Źródło: Fot. Instagram/Cristiano Ronaldo

Cristiano Ronaldo dla fanów piłki nożnej jest szanowanym i uwielbianym na całym świecie zawodnikiem. Jego sympatycy byli więc niezwykle zadziwieni, kiedy podczas wtorkowej rozprawy usłyszał ostatecznie wyrok za oszustwa podatkowe w czasach gry w Realu Madryt. Sportowiec nie uniknie między innymi kary grzywny.

Cristiano Ronaldo został oskarżony o zatajenie ponad 100 milionów euro przychodu i poświadczenie nieprawdy w oświadczeniu majątkowym. Od kilku lat madrycki sąd toczył postępowanie przeciwko piłkarzowi. Cristiano Ronaldo we wtorek przed madryckim sądem przyznał się do winy. Dodatkowo stwierdził, że przystał na porozumienie z hiszpańskim fiskusem. Portugalczyk dzięki potwierdzeniu swoich czynów nie został ukarany stosunkowo surowo. Sąd skazał go na 23 miesiące więzienia w zawieszeniu oraz grzywnę w wysokości 18,8 mln euro.

Cristiano Ronaldo groziła kara więzienia

Gdyby piłkarz nie przyznał się do winy, zostałby skazany na 28 mln euro oraz 3,5 roku więzienia bez zawieszenia. Natomiast wtorkowa rozprawa była tylko formalnością, bo, jak podają madryckie media, Ronaldo przyznał się do popełnionych czynów już wcześniej, deklarując pokrycie grzywny. Ostatecznie zawodnik z uśmiechem na ustach wyszedł z sądu. - Wszystko poszło perfekcyjnie - powiedział po rozprawie piłkarz, któremu towarzyszyła partnerka, Georgina Rodriguez. Obrońcy piłkarza tłumaczyli, że za niektóre reklamy, w których wystąpił Ronaldo, zawodnik nie mógł odprowadzić podatku, ponieważ były one kręcone poza terytorium Hiszpanii i zamówione  przez zagraniczne firmy.DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ Śledztwo przeciwko Portugalczykowi ruszyło cztery lata temu. Zaraz po tym Ronaldo wpłacił na konto fiskusa 5,7 milionów euro. Wszystko wyszło na jaw po przejściu piłkarza z Realu Madryt do Juventusu Turyn po niemal 10 latach gry w poprzednim klubie. Sprawa dotyczyła okresu 2011-2014, w czasie których miał zataić 105 milionów euro i nie zapłacić od nich 14,7 milionów podatku. Cristiano Ronaldo zarabia rocznie około 30 milionów euro. Przychody uzyskuje także z innych źródeł m.in. reklam. Piłkarz jest twarzą Nike, z którą związany jest dożywotnim kontraktem. Ponadto ma podpisane umowy z firmami Herbalife, EA Sports i American Tourister. Dodatkowo produkuje perfumy, bieliznę i ubrania pod swoim nazwiskiem. Przypominamy, że to nie jedyny kontakt Ronaldo z sądem. Wcześniej Portugalczyk został oskarżony o gwałt na 34-letniej kobiecie. Amerykanka tłumaczyła, że miał zapłacić jej za milczenie 375 tys. dolarów, jednak nie potrafiła zapomnieć o tragedii, która ją spotkała. Zdecydowała się więc na złożenie pozwu cywilnego w sprawie, aby piłkarz stanął przed sądem. ZOBACZ TAKŻE NA PIKIO.PL:
  1. Ronaldo uciekł przed sądem. Teraz mu nie odpuszczą
  2. Seria alarmów bombowych w polskich miastach. Co się dzieje?!
  3. To już oficjalne! Morawiecki ogłosił wielkie zmiany w 500 plus
  4. Małgorzata Braunek zmagała się z ciężką chorobą przez wiele lat. Na to samo zmarła Kora
  5. Kinga Duda wyrosła na piękną kobietę. Czym się teraz zajmuje?
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News