Cristiano Ronaldo - kiedy kończy karierę?
Instagram - Cristiano Ronaldo
Izabela Gawron - 8 Maja 2019

Cristiano Ronaldo - kiedy kończy karierę? Ma już swoje lata

Cristiano Ronaldo - kiedy kończy karierę? Jeden z najlepszych piłkarzy na świecie wciąż kontynuuje swoją spektakularną karierę. Ma na koncie niesamowite sukcesy. Nazywany przez wielu tytanem pracy, ma już jednak swoje lata. Jak długo jeszcze potrwa jego forma?

Cristiano Ronaldo - kiedy kończy karierę? Wielu by powiedziało: oby nigdy! Jest jednym z najbardziej utalentowanych i pracowitych piłkarzy na świecie. Po jego niespodziewanym przejściu do ligi włoskiej w 2018 roku, wielu wróżyło szybki koniec kariery. Czy aby na pewno?

Cristiano Ronaldo - koniec kariery?

34-letni Portugalczyk to bez wątpienia największa gwiazda świata futbolu. Jednak nie tylko sam talent sprawił, że znajduje się w tym miejscu swojej kariery. Swoją poważną piłkarską przygodę rozpoczynał w stołecznym klubie w swoim kraju - Sporting CP. Oficjalnie pierwszy mecz dla barw tego klubu zagrał w 2002 roku przeciwko Sportingowi Braga, zmieniając w 69. minucie Mariusa Niculae.

Wydarzenia, które nastąpiły później, zapisały się już na stałe w historii futbolu. Po meczu z Manchsterem United talent młodego Ronaldo został doceniony i sam legendarny Alex Ferguson zdecydował się wydać na jego zakup aż 12 milionów funtów. Na te czasy była to niebywała kwota, tym samym stał się najdroższym młodym piłkarzem w historii angielskiej piłki nożnej.

Cristiano Ronaldo - kiedy kończy karierę? Oby nigdy!

Ronaldo, po zawojowaniu Old Trafford, stał się jednym z najbardziej rozchwytywanych gwiazd futbolu. Pod opieką Fergusona rozwinął swoje umiejętności, a jego taktyka i szybkość była nie do pokonania. Po osiągnięciu swoich celów w angielskiej lidze, przyszła pora na nowe wyzwania. La Liga! W 2009 roku został wykupiony przez hiszpański klub za 80 milionów funtów. Jego mentor i największy nauczyciel, Alex Ferguson wyraził zgodę na transfer i tak CR7 (wtedy jeszcze CR9) stał się częścią Realu Madryt.

Bez wątpienia liga hiszpańska zyskała na tym transferze. Razem z Realem sięgnął po najważniejsze trofea. Do historii także przejdzie odwieczna walka z jego udziałem dwóch najważniejszych klubów w Hiszpanii oraz rywalizacja na linii Ronaldo - Messi. Po jego przejściu w 2018 do Juventusu, wielu zastanawiało się, czy aby nie jest to zmiana zwiastująca koniec kariery wielkiego piłkarza. Nic podobnego, wiek wcale nie przeszkadza w osiąganiu sukcesów. Wręcz działa na korzyść - ma ogromne doświadczenie jako sportowiec i widoczna jest zmiana w jego grze. Gra bardziej zespołowo i widać jak pozytywny wpływ ma na "współkopaczy".

- Być może jestem już weteranem, ale utrzymywanie się na tym poziomie stanowi dodatkową motywację. Jeśli nikt nie potrafi tego zrobić, a ja tak, to znaczy, że jestem inny. Czuję się zaszczycony, że taki klub postawił na mnie w wieku 23, przepraszam, 33 lat - słowa Ronaldo na oficjalnej prezentacji Juventusu wyjaśniają wszystko.

źródło: Przegląd Sportowy

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News