Ogromny bank wycofuje się z Polski! Sprawdź, czy masz w nim konto

Ogromny bank wycofuje się z Polski! Sprawdź, czy masz w nim konto Źródło: fot. pixnio.com

Ogromny zagraniczny bank nieoficjalnie ma zamiar wycofać się z Polski. Doniesienia te mają ogromne znaczenie dla jego klientów i pożyczkobiorców. Co dalej z Credit Agricole i jego polską filią?

Francuski bank i dawna pożyczek już od wielu lat jest obecny w naszym kraju od wielu lat. Jeśli chodzi o udział w polskim rynku, zajmuje daleką 13. pozycję. Co nie może raczej cieszyć jego właścicieli. Taki stan rzeczy uniemożliwia polskiemu oddziałowi Crédit Agricole dostateczny rozwój i porządne konkurowanie o klienta, którego nastroje ulegają częstym zmianom. Aktywa, którymi dysponuje CA wynoszą "zaledwie" 33 miliardy złotych. Stawia to firmę na przegranej pozycji względem przeciwników. Największy krajowy kredytodawca PKO BP jest większy od Francuzów aż 9-krotnie. Dlatego pojawiły się spekulacje, iż bank zamierza wycofać się z Polski i sprzedać swój majątek na miejscu.

Credit Agricole odchodzi z Polski?

Planów na przyszłość CA w naszym kraju powstało już wiele. W maju Reuters poinformował, że bank jest zainteresowany kupnem Eurobanku, co wskazuje, że by się ratować, rozszerzyłby się. Bardziej prawdopodobne ma być jednak jego całkowite zniknięcie znad Wisły. Głównym problemem dla Francuzów ma być wysoka konkurencyjność naszego rynku bankowego. Spowodowane jest to głównie niskimi stopami procentowymi i presją regulacyjną, które z kolei wywołały zmniejszenie marż dla kredytodawców. Agencja Reutera podaje także, że rzecznik prasowy firmy, której siedziba znajduje się w Paryżu, odmówił komentowania odniesień o opuszczeniu Polski. W wypadku faktycznego zamknięcia polskiego oddziału banku stanowić to będzie ogromny problem dla jego klientów. Niepewna przyszłość kont i kredytów zajrzała właśnie w oczy wszystkich pożyczających od Crédit Agricole, bądź powierzających mu swoje środki finansowe. Setki tysięcy osób żyją dziś w niepewności, a jakiekolwiek informacje odnoście do przyszłości CA są dla nich na wagę złota. Aktualizacja: Jak podało biuro prasowe banku, informacje Reutera ws. sprzedaży polskiego oddziału Credit Agricole okazały się nieprawdziwe. W sprostowaniu rzecznika firmy poinformowała, że nie planuje się takiego posunięcia. Credit Agricole nie planuje również zakupu Societe General należącego do Eurobanku. Chcesz coś nagłośnić? Wiesz o bulwersującej sytuacji, która wymaga zainteresowania mediów? Wyślij maila na adres: naglasniamy@pikio.pl. Na pewno przyjrzymy się Twojej sprawie.ZOBACZ TAKŻE:
  1. Historyczna kompromitacja! Morawiecki upokorzony w Parlamencie Europejskim
  2. Makabra na Mundialu! Wjechał w tłum ludzi rozpędzonym autem
  3. Przykre. Biedronka okrutnie poniżyła piłkarzy polskiej reprezentacji
źródło: innpoland.pl
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News