Cracovia zdobywa trzy punkty w meczu na szczycie, Lechia w fatalnej sytuacji!

Cracovia zdobywa trzy punkty w meczu na szczycie, Lechia w fatalnej sytuacji! Źródło: YouTube - MKS CracoviaTV

Cracovia miała szansę nadgonić dziś zespoły z podium tabeli i z pewnością nie może narzekać na wynik spotkania z Lechią. Nieoczekiwanie zdobywcy Pucharu Polski przegrali w Krakowie po raz drugi w ciągu zaledwie kilku tygodni i mocno utrudnili sobie grę o mistrzostwo Polski.

Cracovia pokonała dziś gdańską Lechię 2:0, dzięki czemu udało jej się zrównać punktami z zajmującym czwarte miejsce Zagłębiem Lubin. Wiele wskazuje na to, że walka o czwarte miejsce może być pasjonująca do ostatniej kolejki sezonu. Z pewnością z tego wyniku cieszą się również kibice Legii Warszawa i Piasta Gliwice, bowiem te drużyny zajmują obecnie miejsce w tabeli powyżej Lechii, co jeszcze niedawno mogłoby uchodzić za wielką sensację.

Klub z Krakowa zaprezentował się ze świetnej strony, nie dopuszczając zdobywcę Pucharu Polski nawet do oddania strzału. Wydawało się, że Lechia postara się wygrać dzisiaj z drużyną Michała Probierza i awansować na fotel lidera, tymczasem nie udało jej się nawet obronić pozycji wicelidera. Wygląda na to, że obecnie gdańszczan czeka bardzo trudne zadanie w walce o mistrzostwo Polski.

Cracovia pokrzyżowała plany Lechii

Wynik spotkania otworzył strzałem z rzutu karnego Sergiu Hanca. Rumuński nabytek Cracovii pewnie wykorzystał jedenastkę przyznaną po konsultacji z systemem VAR. Na to trafienie trzeba było czekać aż do drugiej połowy spotkania. Parę minut później wynik precyzyjnym uderzeniem z pierwszej piłki podwyższył i ustalił Milan Dimun, zapewniając drużynie bardzo ważne trzy punkty.

Teraz to Lechia znalazła się w arcytrudnej sytuacji. Wydawałoby się, że zespół Piotra Stokowca wykorzysta wpadkę Legii i wróci na fotel lidera za sprawą pewnej wygranej nad Cracovią, jednak Pasy zagrały perfekcyjnie. Zneutralizowały ofensywne zapędy zdobywcy Pucharu Polski. Wszystko wyglądało tak, jakby Lechia dalej przeżywała porażkę z Legią sprzed kilku dni.

Cracovia walczy o czwarte miejsce

Cracovia będzie więc do końca walczyć o czwarte miejsce, które daje w obecnym sezonie grę w europejskich pucharach. Są spore szanse, że uda się wywalczyć ten cel, bo mówi się, że Pasy są w najlepszej dyspozycji.

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News