Zmarły trzy osoby, których objawy sugerowały COVID-19. Szpital zamknął najważniejszy oddział

Zmarły trzy osoby, których objawy sugerowały COVID-19. Szpital zamknął najważniejszy oddział Źródło: unsplash.com Martha Dominguez de Gouveia

COVID-19 w tak silny sposób atakuje organizmy niektórych osób, że przegrywają walkę o życie. Najgorsza sytuacja jest w szpitalach - przy pacjentach z objawami konieczne jest zamykanie wielu oddziałów.

COVID-19 sparaliżował funkcjonowanie całego państwa - od sklepów, przez pracowników wielu firm, po szpitale. Niektóre placówki choćby mocno chciały, nie mogą udzielić pomocy najbardziej potrzebującym.

COVID-19 w wielu polskich szpitalach

Choroba wywoływana przez wirusa SARS-CoV-2 dała się we znaki wielu polskim szpitalom, np. Szpitalowi Bródnowskiemu w Warszawie czy też temu w Grójcu. Placówki w całym kraju starają się ograniczyć rozprzestrzenianie wirusa, niestety nie zawsze się to udaje, co skutkuje zamykaniem przychodni i oddziałów. Tak stało się w Ostrowcu Świętokrzyskim: szpital powiatowy musiał zamknąć OIOM - oddział intensywnej opieki medycznej.

Małgorzata Dębniak, starosta ostrowiecki, w rozmowie z Polską Agencją Prasową poinformowała, że w poniedziałek 30 marca na oddziale zmarły aż 3 osoby, których objawy mogły wskazywać na koronawirusa. OIOM został zamknięty tego samego dnia wieczorem, a od zmarłych pacjentów pobrano próbki - dopiero się okaże, czy rzeczywiście byli zakażeni. Oprócz tego próbki pobrano od innych pacjentów oraz lekarzy i pielęgniarek, którzy mieli kontakt z chorymi. Jeśli testy okażą się pozytywne, personel zostanie wysłany na kwarantannę, a oddział będzie musiał zostać odkażony.

Szpital nie będzie przyjmować nowych przypadków aż do odwołania

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Próbki pobrano od około 10 osób ze szpitalnego personelu.

- Należy dmuchać na zimne. Wiemy, jaką rolę w szpitalu odgrywa OIOM - mówiła starosta Małgorzata Dębniak. To nie jedyne stresujące wydarzenie, które miało miejsce w szpitalu w ostatnim czasie. Na oddziale neurologii również odnotowano pacjenta z objawami COVID-19.

Dzisiaj grzeje: 1. RMF podał nieoficjalne szczegóły nowych obostrzeń. Szykują się wielkie ograniczenia
2. Z ostatniej chwili: Będą kolejne zakazy przez epidemię. Dotyczą sklepów i pracy

Tydzień temu jeden z pacjentów na oddziale neurologii mocno zaniepokoił personel, bowiem po 3 dniach pobytu w szpitalu zaczął mieć objawy podobne przy zachorowaniu na COVID-19. Wymaz pobrany od pacjenta i poddany testowi okazał się być jednak negatywny. Wiadomo, że szpital nie będzie przyjmował nowych pacjentów, dopóki nie pojawią się wyniki testów. Zarząd placówki zdecyduje, kiedy otworzą drzwi dla potrzebujących pomocy.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Pesymistyczny raport. W Polskich szpitalach brakuje sprzętu ochronnego
  2. Polski klub apeluje o wznowienie rozgrywek. Zespół Ekstraklasy znalazł się w opłakanej sytuacji
  3. Oficjalnie: Właśnie wprowadzono nowe, poważne obostrzenia dla Polaków
  4. Brali ślub w plenerze, kiedy nagle pies nie wytrzymał. Później stała się rzecz, którą goście zapamiętają do końca życia
  5. Córka Kasi Kowalskiej drugi raz walczy o życie. Były cztery reanimacje
  6. Nie chciało jej się iść do fryzjera, więc wylała na pasemka kilka puszek Coli. Efekty ścinają z nóg

Źródło: Do Rzeczy

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News