Sytuacja jest dramatyczna. Poważne nowe ognisko wirusa w Polsce

Sytuacja jest dramatyczna. Poważne nowe ognisko wirusa w Polsce Źródło: unsplash.com CDC

COVID-19 nie łagodnieje i przybiera na sile. Odkryto kolejne poważne ognisko koronawirusa w Polsce. Z dnia na dzień przybywa zakażonych, setki osób w niebezpieczeństwie. Wszyscy martwią się o to, że chorych przybędzie. Sytuacja w kujawsko-pomorskim jest dość patowa.

COVID-19 ponownie zagrożeniem zdrowia i życia. Ognisko wirusa, które zostało namierzone w kujawsko-pomorskim, jest uważnie obserwowane przez sanepid, wojewodę i lekarzy.

COVID-19 opanował klasztor i DPS w Chełmnie

Klasztor Zgromadzenia Sióstr św. Wincentego a Paulo w Chełmnie nowym poważnym ogniskiem koronawirusa w Polsce. Zagrożone są również osoby z Domu Pomocy Społecznej, który jest prowadzone przez siostry zakonne. Do zakażeń dochodzi w zastraszającym tempie. 28 kwietnia było wiadomo o 29 zakażonych zakonnicach i 2 osobach świeckich. Minęła doba, a sytuacja wydaje się być nie do opanowania. 

29 kwietnia w najnowszym raporcie Ministerstwa Zdrowia można przeczytać, że nowe przypadki dotyczą m.in. województwa kujawsko-pomorskiego. Wśród 19 zakażonych pojawiły się kolejne zakonnice. Ostateczny bilans na dzień 29 kwietnia potwierdzony pozytywny testami na COVID-19 liczy sobie 42 zakażone zakonnice, jednego księdza posługującego w klasztorze, jednego pracownika klasztoru oraz 4 pracowników Domu Pomocy Społecznej. Rzecznik wojewody kujawsko-pomorskiego w rozmowie z Radiem ZET zdradził, że część chorych została przewieziona do jednoimiennego szpitala zakaźnego w Grudziądzu, innym znaleziono miejsce w izolatorium w Ciechocinku.

Większość testów okazała się być negatywna

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Informacji o zakażonych udzieliło biuro prasowe wojewody Mikołaja Bogdanowicza. Pracownicy uspokajają, że nie ma stwierdzonych przypadków COVID-19 wśród podopiecznych sióstr zakonnych. W Domu Pomocy Społecznej pensjonariuszy jest dość sporo - 151 osób, do tego 119 osób należących do personelu medycznego. Wiadomo także, że z ponad 50 sióstr, 4 z nich pracują w Domu Pomocy Społecznej. W placówce znajdują się osoby z różnymi problemami, w tym m.in. chore umysłowo.

Dzisiaj grzeje: 1. Uczeń nie wyłączył mikrofonu. Nagle nauczycielka usłyszała, co dzieje się w ich domu i natychmiast zaczęła działać
2. Ojciec zaginionego Kacperka szedł ze spuszczoną głową. Najnowsze fakty

- Na razie dostałem informacje o wynikach testów 80 ze 150 podopiecznych DPS-u. Na szczęście, są negatywne. Oby wszystkie takie były - poinformował w rozmowie z portalem "Nasze Miasto" starosta powiatu chełmińskiego, Zdzisław Gamański. Tym samym klasztor w Chełmie stał się kolejnym ogniskiem koronawirusa w Polsce.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Dominika Gwit szczerze opowiedziała o odchudzaniu. "Nie robię żadnych prób"
  2. Anna Lewandowska już urodziła? Ujawniła prawdę, wszystko wyszło na jaw
  3. Dramatyczne poszukiwania 3,5-letniego Kacperka. Policja zdradza niepokojące szczegóły, nie jest dobrze
  4. Pies uratował życie całej rodziny, sam zaginął. Po 54 dniach dostali telefon, natychmiast wsiedli do samochodu
  5. Emeryci pobladli z wrażenia. ZUS potwierdził, co stanie się za kilka dni z ich pieniędzmi
  6. Polacy źle smażą placki ziemniaczane? Nie do pomyślenia co radzi Gessler

Źródło: Super Express, Fakt, Wprost

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News