Oficjalnie: Trzy nowe objawy COVID-19. Pojawiają się już nawet 2 dnia zakażenia

Oficjalnie: Trzy nowe objawy COVID-19. Pojawiają się już nawet 2 dnia zakażenia Źródło: fernandozhiminaicela Pixabay.com

COVID-19 nie przestaje być przyczyną śmierci wielu osób na całym świecie i mimo tego, że kolejne państwa decydują się na łagodzenie wprowadzonych wcześniej obostrzeń pandemia nie zwalnia tempa. Lekarze badający pacjentów zakażonych wirusem SARS-CoV-2 zdecydowali się na zaktualizowanie listy z wykazem charakterystycznych objawów choroby. Dodano trzy nowe pozycje.

COVID-19 to choroba wywoływana przez koronawirusa - niestety wielu walczących z nią pacjentów zmarło. Lekarze oraz badacze wciąż próbują opracować lek mogący powstrzymać światową pandemię, jednak jest to proces długi i żmudny. Jak na razie medycy coraz lepiej potrafią charakteryzować wczesne przejawy choroby. Postanowiono zaktualizować listę charakterystycznych objawów występujących u pacjentów.

Oficjalnie dodano trzy nowe objawy zaobserwowane u pacjentów z COVID-19

COVID-19 wciąż stanowi na świecie ogromne zagrożenie dla naszego zdrowia oraz życia. Niedawno informowaliśmy o przywróceniu części cofniętych obostrzeń przez portugalskiego premiera, decyzja ta została podjęta w związku z zanotowaniem wzrostu zachorowań w aglomeracji Lizbony. Zza oceanu dotarły wieści o tym, że specjaliści pracujący w Amerykańskim Centrum Zapobiegania i Kontroli Chorób (CDC) w wyniku prowadzonych badań postanowili dopisać do listy typowych objawów zakażenia koronawirusem aż trzy nowe pozycje. Jak się okazało mogą one wystąpić już w 2 dniu zakażenia. Te rewelacje mogą pomóc w szybszym diagnozowaniu COVID-19.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

CDC przekazało opinii publicznej swoje ustalenia

Do oficjalnej listy objawów zakażenia koronawirusa dołączyły katar, nudności oraz biegunka. Zaobserwowano je u pacjentów ze zdiagnozowanym COVID-19 i pojawiały się bardzo szybko bo nawet w 2 dniu zakażenia. Eksperci podkreślają, że badania wciąż trwają i nikt nie wyklucza, że lista może się jeszcze rozrosnąć. 

- Biegunka może być dość częstym objawem, a nawet u połowy pacjentów zgłaszane są również inne problemy żołądkowo-jelitowe. [...] Ostatnie przypadki w Chinach i Stanach Zjednoczonych zwracają uwagę na inne objawy wśród pacjentów z COVID-19, w tym udar, zawroty głowy, ból głowy i zmieniony stan psychiczny, które sugerują inwazję wirusa do mózgu - powiedziała cytowana przez o2 dr Miriam Stoppard.

Dzisiaj grzeje: 1. Pilne alerty dla aż 9 województw, wysokie zagrożenie zdrowia i życia. Żywioł ponownie uderzy

2. W Polsce ogłoszono II stopień alarmowy. O decyzji poinformował premier Morawiecki, co oznacza?

Czy pomoże to szybciej diagnozować pacjentów z COVID-19?

Dopóki naukowcy nie opracują skutecznego leku na koronawirusa służba zdrowia na całym świecie będzie mieć sporo pracy. Pacjenci walczący z COVID-19 trafiają do szpitali w przypadku wystąpienia charakterystycznych objawów i dopiero wtedy zostaje wdrożone odpowiednie leczenie mające uratować ich życie lub zminimalizowanie negatywnych skutków zakażenia. Do tej pory na liście charakterystycznych objawów zakażonych pacjentów były kaszel, gorączka, zmęczenie, utrata smaku lub węchu, bóle mięśni, bóle głowy oraz ból gardła.

Najlepsze newsy dnia:

  1. W słoiku z miodem pojawiła się biała piana. Świadczy ona tylko o jednym, ale niestety sporo osób w takim momencie popełnia kosztowny błąd
  2. Dramat dwóch polskich sportsmenek. Zostały potrącone przez samochód, teraz walczą o życie i zdrowie. Dramatyczny apel o pomoc, liczy się każda złotówka
  3. Pielęgniarka opiekująca się zakażonymi w DPS-ie przerwała milczenie. Porażające sceny, trudno uwierzyć, do czego doszło
  4. Ogromny dramat Mariana Opani. Bardzo współczujemy i trzymamy kciuki
  5. 80-latek poszedł na grzyby. W ciągu sekund wydarzyła się tragedia, policja pilnie zareagowała
  6. Ważny apel ministerstwa zdrowia do wszystkich Polaków. Nie chodzi o koronawirusa

Źródło: o2

 

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News