COVID-19, długotrwałe powikłania
unsplash.com Sharon McCutcheon
Weronika Wasiak - 25 Października 2020

Ujawnili długotrwałe powikłania po Covid-19. Niektórzy cierpią wiele miesięcy

Długotrwałe powikłania COVID-19 atakują wiele osób, ale mało kto zdaje sobie z nich sprawę. Potrafią nie ustępować miesiącami.

COVID-19 opanował świat. Od miesięcy trwa nierówna walka z wirusem, który nie daje za wygraną. W Polsce od kilku tygodni odnotowujemy rekordowe liczby zachorowań. Od początku epidemii eksperci przypominają, jakie objawy mogą świadczyć o zarażeniu koronawursem. Wciąż niewiele mówi się o poważnych powikłaniach, które mogą nie ustępować przez długi czas.

Agnieszka Chylińska zdradziła smutną prawdę o chorobie dzieci. Poruszające wyznanie, nikt jej nie pomagaAgnieszka Chylińska zdradziła smutną prawdę o chorobie dzieci. Poruszające wyznanie, nikt jej nie pomagaCzytaj dalej

Długotrwałe powikłania COVID-19

Wysoka gorączka, uporczywy kaszel, brak smaku czy węchu, ból mięśni - to, zdaniem ekspertów, są najczęstsze objawy koronawirusa. Powrót do zdrowia trwa najczęściej kilkanaście dni lub kilka tygodni. Interia przytacza historię Valerie Giesen, która choć ozdrowiała, nie jest w pełni zdrowia.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

Sabotaż w kościołach w całej Polsce, w ruch poszły transparenty, plakaty i farby. Mamy zdjęcia z akcjiSabotaż w kościołach w całej Polsce, w ruch poszły transparenty, plakaty i farby. Mamy zdjęcia z akcjiCzytaj dalej

Kobieta z trudem mówi o tym, jak dziś wygląda jej życie. Chociaż wyniki testów na COVID-19 były negatywne, wciąż cierpi, a trudność sprawiają jej nawet najprostsze czynności. Jak wspomina, sama choroba była dla niej wyczerpująca, bo przez blisko dwa tygodnie nie potrafiła wyjść z łóżka, ale to dopiero powikłania okazały się dla niej ogromnym utrapieniem.

- Moje serce biło szybko, a w klatce piersiowej czułam ucisk. Jeszcze nigdy nie czułam się tak chora - tak Valerie wspomina zarażenie koronawirusem.

29-latka zachorowała pod koniec marca, a skutki COVID-19 odczuła już w sierpniu.

- Pod koniec sierpnia wszystko znów się zaczęło. Ledwo unosiłam głowę. Odczuwałam nieustannie ciężar - mówiła dodając, że najprostsze czynności życia codziennego sprawiają jej ogromne trudności.

Interia przytacza, że najnowsze badania przeprowadzone we Włoszech czy Irlandii dowodzą, iż "większość pacjentów cierpiących na COVID-19, jeszcze kilka tygodni po oficjalnych ozdrowieniu walczy z wyczerpaniem i ma kłopoty z oddychaniem".

Dzisiaj grzeje:

1. Bardzo przykre wieści o Bogumile Wander. Mąż podjął dramatyczną, ważną decyzję

2. Od jutra gigantyczna zmiana. Trzeba się przygotować, nowe obostrzenia dotkną tysiące Polaków

3. Wiceminister ujawnił, co stanie się w połowie listopada. Wszystko poszło na żywo

Również Światowa Organizacja Zdrowia mówi o długotrwałych powikłaniach koronawirusa, które utrzymują się nawet kilka miesięcy.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Tragedia w Sieradzu. Agresywne psy sąsiada rzuciły się na matkę z dzieckiem. 4-latek trafił do szpitala
  2. Zbigniew Boniek zarażony koronawirusem. Wiemy, w jakim stanie jest prezes PZPN
  3. Już w poniedziałek Polacy odczują skutki, wszyscy mają dość. Działania przybierają na sile
  4. Ratownik medyczny nie mógł już dłużej. Zdradził, co wyrabia się obecnie w szpitalach, wszyscy wolą milczeć
  5. Mamy potwierdzenie, nowy zakaz już od 28 października dla wszystkich Polaków. Smutne informacje
  6. Zmarł prezes Samsunga. Mężczyzna niedawno był hospitalizowany
Ujawniamy: rodzina z programu Ujawniamy: rodzina z programu Czytaj dalej

Źródło: Interia

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News