Covid-19 zbiera śmiertelne żniwo
Pixabay.com Candid_Shots
Monika Majko - 24 Października 2020

10 razy wyższe ryzyko śmierci na Covid-19. Szczególnie narażona jest jedna grupa

Covid-19 zbiera śmiertelne żniwo na całym świecie. Naukowcy przekazali wyniki nowych badań nad śmiertelnie groźnym koronawirusem, dla jednej grupy zagrożenie zgonem w wyniku zakażenia jest 10 razy wyższe.

Covid-19 stanowi przede wszystkim zagrożenie dla osób starszych oraz pacjentów cierpiących na choroby współistniejące. Naukowcy przekazali, że jedna z grup jest szczególnie narażona, w przypadku tych osób istnieje nawet 10 razy wyższe ryzyko śmierci w wyniku zakażenia.

COVID-19 może stanowić ogromne zagrożenie nie tylko dla osób starszych

Pandemia koronawirusa zbiera śmiertelne żniwo, do tej pory łącznie śmierć w wyniku zakażenia wirusem SARS-COV-2 poniosło ponad 1,15 mln ludzi. W Polsce liczba zgonów wynosi 4 351 przypadków, w sobotę 24 października br. Ministerstwo Zdrowia przekazało smutne informacje o śmierci kolejnych 179 osób.

Mamy potwierdzenie, nowy zakaz już od 28 października dla wszystkich Polaków. Smutne informacjeMamy potwierdzenie, nowy zakaz już od 28 października dla wszystkich Polaków. Smutne informacjeCzytaj dalej

Od dawna wiadomo, że choroba COVID-19 stanowi największe ryzyko dla osób starszych oraz tych obarczonych chorobami współistniejącymi. Okazuje się jednak, że jest grupa ludzi, w której ryzyko zgonu w wyniku zakażenia koronawirusem jest nawet 10-krotnie wyższe, niż innych. Media przekazały informację o zaskakujących wynikach najnowszych badań.

Naukowcy wciąż prowadzą badania nad koronawirusem, który paraliżuje obecnie niemal cały świat. Niedawno badacze opublikowali nowe wnioski z badań w czasopiśmie Annals of Internal Medicine, z których wynika, że osoby cierpiące na zespół Downa są szczególnie narażone na śmierć w wyniku zakażenia COVID-19.

– Osoby zespołem Downa są obarczone 10 razy większym ryzykiem śmierci na COVID-19. To wniosek z badania opublikowanego w czasopiśmie Annals of Internal Medicine. Wynika z niego też, że ta grupa ludzi ma czterokrotnie zwiększone ryzyko hospitalizacji związanych z koronawirusem – przekazało "CNN".

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

Dariusz Gnatowski przeszedł w życiu prawdziwą gehennę. W wywiadzie nie ukrywał swojego bóluDariusz Gnatowski przeszedł w życiu prawdziwą gehennę. W wywiadzie nie ukrywał swojego bóluCzytaj dalej

Z najnowszych badań wynika, że osoby z zespołem Downa są szczególnie narażone na śmierć w wyniku zakażenia COVID-19

Analiza na podstawie której naukowcy wyciągnęli powyższe wnioski objęła ponad 8 mln dorosłych osób, które były częścią badania oceny ryzyka związanego z koronawirusem, zasponsorowanego przez brytyjski rząd. Wśród badanej grupy znalazło się ponad 4 tys. osób z zespołem Downa. 68 z nich zmarło, a u 40 proc. przyczyną zgonu był właśnie COVID-19.

– Zespół Downa jest związany z dysfunkcją immunologiczną, wrodzoną niewydolnością serca i patologią płuc oraz, biorąc pod uwagę jego rozpowszechnienie, może być istotnym, choć niepotwierdzonym czynnikiem ryzyka ciężkiego przechodzenia COVID-19 – przekazano w badaniu.

Dzisiaj grzeje:

1. Już w poniedziałek Polacy odczują skutki, wszyscy mają dość. Działania przybierają na sile

2. Wiadomość sprzed chwili: Kraska powiedział, co prawdopodobnie nastąpi za 2 tyg. Pozostało tylko czekać

3. Interwencja policji w szpitalu, pacjenci czekający w karetkach. Niedopuszczalne sceny w dużym polskim mieście

Jak przekazało CNN, pomimo analizy przeprowadzonych badań, zespół Downa nie jest obecnie wyszczególniony w żadnych wytycznych amerykańskich Centrów Kontroli i Zapobiegania Chorobom ani brytyjskiego Ministerstwa Zdrowia jako choroba, który narażałby na zwiększone ryzyko zachorowania i ciężkiego przebiegu COVID-19.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Turysta głęboko spał, gdy niedźwiedź zbliżył się do jego namiotu. Po chwili stało się niemożliwe, aż włosy stają dęba na głowie
  2. Rodzinny dramat gwiazdy polskiego sportu. Jej dziecko jest nieuleczalnie chore. "Nie ma nadziei na poprawę"
  3. Prawdziwy dramat. Jolanta Kwaśniewska nie mogła dłużej milczeć
  4. Dziś wszyscy Polacy dostaną identycznego SMS-a od rządu. Znamy jego treść
  5. Będą mandaty za wychodzenie z domu w całej Polsce? Policja zdradza szczegóły, trzeba wiedzieć
  6. Niezwykłe odkrycie na Księżycu? NASA: "Kolejny ogromny krok dla ludzkości"
  7. Oszałamiające ciasto bez pieczenia, sprawdzi się na każdym przyjęciu. Wystarczy nieco herbatników, masa i kilka minut wolnego czasu
Ujawniamy: rodzina z programu Ujawniamy: rodzina z programu Czytaj dalej

Źródło: WP

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News