COVID-19 najgorszy przypadek
PEDRO PARDO/AFP/East News
Aneta Wasilewska - 23 Maja 2020

Lekarze określili go jako "najgorszy przypadek COVID-19". Mężczyzna miał niecodzienne, ale bardzo charakterystyczne objawy

COVID-19 dotyka coraz większą liczbę osób na świecie. Niedawno media obiegła wiadomość o dziwnym przypadku. Pacjent szybko został określony przez lekarzy jako "najgorszy przypadek", z jakim mieli do czynienia w ostatnich miesiącach. Objawy tego mężczyzny były niespotykane, ale bardzo charakterystyczne.

COVID-19 nie dawał o sobie znać. Michael Ellison, 65-letni mężczyzna, miał objawy, które wskazywałyby na zupełnie inną chorobę. Jednak jego rodzina postanowiła skontaktować się z medykami. Kiedy do mężczyzny przyjechała karetka, okazało się, że pacjent ma koronawirusa. 65-latek był już wtedy w stanie krytycznym.

Kolejne obostrzenia w Polsce zostaną złagodzoneOgromna zmiana już od poniedziałku. Wielu Polaków czekało z zapartym tchemCzytaj dalej

Mężczyzna miał COVID-19 i zupełnie inne objawy

"Liverpool Echo" opisał dziwny przypadek, który wprawił w osłupienie lekarzy z Wielkiej Brytanii. Jak można się było dowiedzieć z gazety, 65-latek przeszedł niedawno reemisję białaczki. Jednak dopiero po ostatniej chemioterapii 10 marca, jego stan zdrowia znacznie się pogorszył. Mężczyzna miał silne bóle głowy i biegunkę.

Objawy, które się u niego pojawiły, w ogóle nie wskazywały, że mężczyzna mógł zakazić się COVID-19. Jego stan zaczął się drastycznie pogarszać. Córka chorego zdradziła, co działo się, kiedy jej mama postanowiła wezwać karetkę: "Jego oddech był płytki i szybki. Mama zadzwoniła po karetkę pogotowia i został zabrany do szpitala. O godz. 23 zadzwoniono ze szpitala, że jego stan jest krytyczny. Był tak chory, że nie mogliśmy go zobaczyć".

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

Chłopiec10-latek zdradził mamie swój największy sekret. Kiedy usłyszała prawdę, zabiła goCzytaj dalej

Lekarze określili go jako "najgorszy przypadek COVID-19"

Michael Ellison przed dwa tygodnie znajdował się w stanie krytycznym. Ze względu na problemy z wątrobą nie był w stanie przyjmować pokarmu. Lekarze przekazali, że również cierpiał z powodu halucynacji. Mężczyzna nieustannie uskarżał się na bóle brzucha.

Dzisiaj grzeje:

1. Media właśnie ujawniły prawdę. Wiadomo, co dzieje się z Kingą Dudą, mało kto miał pojęcie

2. Wspaniałe wiadomości dla wielu Polaków. Część zostanie całkowicie zwolniona z kwarantanny

Po przeprowadzeniu serii badań okazało się, że 65-latek ma niedrożność jelit i COVID-19. Lekarze musieli przeprowadzić operację, podczas której szanse na przeżycie wynosiły 50 procent. Na szczęście udało się, a po operacji Ellison trafił na oddział intensywnej terapii. Już po pięciu dniach wykonano kolejny test na koronawirusa. Dał on negatywny wynik. Po dwóch tygodniach od operacji 65-latek został wypisany ze szpitala.

Najlepsze newsy dnia:

  1. 2-latka walczy o życie. Na jej ciało wylał się wrzący olej
  2. Anna Lewandowska zdradziła swój kulinarny sekret. Przepis na pyszne śniadanie, w którym zakocha się każda Polka
  3. Nie mamy dobrych wiadomości, zacznie się za kilka godzin. IMGW wydało bardzo poważne ostrzeżenia
  4. Zegar odlicza czas, pozostało go niewiele. Zenek Martyniuk trzyma kciuki za syna
  5. Kobieta podeszła bliżej i zamarła z przerażenia. Natychmiast wezwała służby, straszne znalezisko w Warszawie
  6. 1 łyżeczka miodu przed snem pomaga nawet w zaawansowanych przypadkach. 6 powodów, by zjeść miód przed pójściem spać

Ten domowy sposoby na ból pozwolą ci zrezygnować z wizyty u lekarzaWszyscy się z niej śmiali. Kiedy dowiedzieli się, dlaczego nosi na uszach spinacze do prania, wzięli z niej przykładCzytaj dalej

źródło: Onet

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News