Wiadomo już, komu najbardziej zagraża zakażenie. Wielu było w błędzie, jest nowy raport

Wiadomo już, komu najbardziej zagraża zakażenie. Wielu było w błędzie, jest nowy raport Źródło: pixinio

Covid-19 nieustannie jest przedmiotem badań lekarzy, którzy tym razem badali, komu najbardziej zagraża zakażenie. Pojawił się właśnie nowy raport, który pokazuje, że wiele osób było w wielkim błędzie.

Covid-19 opanował cały świat. W związku z niebezpieczeństwem płynącym z zarażenia się niebezpiecznym koronawirusem, lekarze cały czas badają, kolejne przypadki zachorowań, które służą im, jako materiał do analizy. Po przeprowadzeniu ostatnich badań opublikowany został najnowszy raport. Okazuje się, że wiele osób było w błędzie w sprawie tego, komu zarażenie zagraża najbardziej. 

Covid-19 przedmiotem badań lekarskich 

Przeanalizowanych zostało 1813 przypadków Covid-19. Lekarze, którzy pracowali nad przypadkami zachowań, skupili się na tym, którzy pacjenci w pierwszej kolejności będą trafiać na oddział intensywnej terapii i przechodzić infekcję koronawirusem najciężej. Po przeanalizowaniu badań okazało się, że na liście osób, które najciężej będą przechodzić Covid-19 może znaleźć się aż dwa miliony Polaków. 

Analizy, które zostały opublikowane na stronie MedRxiv, pokazują, że wiele osób, które wypowiadało się na temat zarażeń i tego, komu ono najbardziej zagraża, było w błędzie. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Do tej pory mówiło się, że najciężej koronawirusa będą znosić osoby starsze, które cierpią na liczne choroby. Zgodnie z najnowszym raportem to pacjenci, u których występują choroby układu oddechowego, gdzie wywołują duszności i problemy w funkcjonowaniu płuc, będą ciężko znosili przebieg choroby. 

Covid-19 będzie najcięższy dla osób z dusznościami 

Badania wyklazują, że osoby, które cierpią na duszności, o wiele ciężej przechodzą chorobę. Tacy pacjenci częściej musieli przebywać na OIOM. Kolejną grupą osób, która cierpi na cięższy przebieg choroby, są osoby, u których wystąpiła przewlekła obturacyjna choroba płuc. W przypadku takich pacjentów konieczność pobytu na OIOM zachodziła dużo częściej. 

Dzisiaj grzeje: 1. Jest dobra wiadomość ws. epidemii w Polsce. Prof. Maksymowicz ujawnia

2. Ogromne zmiany w robieniu zakupów. Maksymalnie 50 osób w sklepie, metr odległości, znamy szczegóły

Na przewlekłą obturacyjną chorobę płuc cierpi w Polsce aż 2 mln osób. Większość osób, u których została wykryta, to osoby palące. Jej objawami są przewlekły kaszel, częste odkrztuszanie plwociny, a także duszność. 

Najlepsze newsy dnia:

  1. Cukrzycę można zobaczyć w oczach. Objaw, którego nie wolno lekceważyć
  2. Piękny gest Kuby Błaszczykowskiego. Przeznaczy fortunę na walkę z epidemią, brawo
  3. Wiadomo, kim była i na co chorowała zmarła na koronawirusa 27-latka. Wstrząsające doniesienia
  4. Emerytury nie zostaną wypłacone w terminie? Jest oficjalna odpowiedź
  5. Polski "pacjent zero" nadal w szpitalu. Wiemy, dlaczego nadal go nie opuścił
  6. Polka wróciła z Niemiec. Szybko uciekła z kwarantanny, bo tradycyjne jedzenie jej nie smakowało

Źródło: Fakt

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News