Covid-19 porażające odkrycie
Unsplash Mufid Majnun
Joanna Szwalikowska - 15 Października 2020

Zbadali ciała zmarłych na Covid-19. Porażające odkrycie, nikt nie mógł się spodziewać

Covid-19 każdego dnia zarażają się kolejne setki tysięcy osób na całym świecie. Od początku pandemii do tej pory zaraziło się nim ponad 38 milionów ludzi, zmarło 1,09 mln. Naukowcy z Centrum Widzenia i Banku Tkanek Ocznych w Eversight w stanie Ohio zajęli się przeprowadzeniem sekcji zwłok na osobach zmarłych z powodu wirusa. Dokonali nieprawdopodobnego odkrycia.

Covid-19 nie ustaje. We wtorek Uniwersytet Johnsa Hopkinsa przekazał informację o tym, że od początku pandemii na całym świecie zaraziło się już ponad 38 milionów osób. Z informacji wynika, że zmarło dokładni 1 083 875 osób, z kolei wyleczonych zostało 26 354 211.

Nie żyje legendarny aktor znany z największych hitów TVP. Przyjaciele przekazali druzgocącą wiadomośćNie żyje legendarny aktor znany z największych hitów TVP. Przyjaciele przekazali druzgocącą wiadomośćCzytaj dalej

Covid-19 nadal w natarciu. Naukowcy dokonali porażającego odkrycia

Naukowcy z Centrum Widzenia i Banku Tkanek Ocznych w Eversight w stanie Ohio przeprowadzili sekcję zwłok na 10 osobach zmarłych z powodu zakażenia koronawirusem. Jak wynika z badań, białka wirusa miały przetrwać w oczach zmarłych osób. To odkrycie było szokiem.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

informacje dot. mszyWłaśnie zapadła decyzja, na 2 tygodnie przed Wszystkimi Świętymi. Dotyczy bardzo dużej grupy PolakówCzytaj dalej

Naukowcy poinformowali, że Covid-19 znajdował się przede wszystkim w rogówce. Niestety to nie wszystko. Miał on się znajdować również w spojówce, czyli tkance, która wyściela wnętrze powiek oraz w ciele szklistym. Jak zauważył Onkar Sawant, dzięki przeprowadzonym badaniom, możliwe będzie oszacowanie ryzyka zakażeń wśród okulistów. Mają one pomóc także zakażeniom w trakcie przeszczepu rogówki.

- Naszym głównym motywatorem było zapewnienie bezpieczeństwa naszym chirurgom i ich pacjentom - przekazał Sawant w rozmowie z "Newsweekiem".

Zakażenie się koronawirusem jest możliwe nawet przez oczy, dlatego tak ważnym jest, byśmy pamiętali o częstym myciu oraz dezynfekcji rąk. Jeśli na naszych dłoniach znajdzie się wirus, potarcie lub dotknięcie oka, spowoduje wprowadzenie wirusa do organizmu oraz infekcję. Oczy połączone są z nosem kanałami łzowymi, stamtąd z kolei wirus może przedostać się do naszych płuc.

Dzisiaj grzeje: 1. Zakażony ksiądz napisał wiadomość ze szpitala. Po jego słowach wiele osób zamarło

2. Zaczęło się, rząd może zapukać do twoich drzwi. Będą sprawdzać wszystko, mieszkanie, nieruchomości, pieniądze

3. Na wesele nagle wparowała policja, zaczęła wyprowadzać ludzi. Wszystko się nagrało

Zapalenie spojówek zostało potwierdzone jako jeden z objawów choroby już w lutym, w raporcie Światowej Organizacji Zdrowia (WHO). Oświadczenia w tej sprawie wydała również Amerykańska Akademia Okulistyki. Potwierdzono wówczas, że Covid-19 może doprowadzić do zapalenia spojówek, dlatego zaleca się szczególną ostrożność okulistom w trakcie badania pacjentów.

Najlepsze newsy dnia:

  1. 5 sprytnych tricków sprawi, że kotlety mielone wyjdą idealne. Korzystają z nich najlepsi szefowie kuchni
  2. Iga Świątek usłyszała druzgocącą informację. Fakty są bezwzględne, musi przygotować się na rozczarowanie
  3. Nagła decyzja polskiego kościoła. Wszystko odwołano, nikt nie spodziewał się identycznego rozstrzygnięcia
  4. Z ostatniej chwili: Nie żyje uwielbiany polski polityk. Polskę obiegła tragiczna wiadomość
  5. Fatalne wieści z MZ, sytuacja wymknęła się spod kontroli. Chodzi o pacjentów w poważnym stanie
  6. W dawnej hucie znaleziono niezwykłą monetę. Może być zwiastunem legendarnego skarbu

Nasz nowy domUjawniamy: rodzina z programu "Nasz nowy dom" przerwała milczenie. Wyznali, jak wszystko wygląda naprawdęCzytaj dalej

Źródło: Radio Zet, Newsweek

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News