WHO przekazuje smutne wiadomości. Pierwszy tego typu dzień od początku światowej epidemii

WHO przekazuje smutne wiadomości. Pierwszy tego typu dzień od początku światowej epidemii Źródło: East News AFP

WHO opublikowało nowe informacje na temat COVID-19. Dzisiaj po raz pierwszy zmieniło się rozłożenie przypadków, w których stwierdzono obecność koronawirusa. Nowe statystyki nie pozostawiają złudzeń. To pierwsza taka sytuacja od dnia, w którym wybuchła pandemia niebezpiecznego wirusa.

Na całym świecie wciąż pojawiają się przypadki zarażenia COVID-19. Do tej pory większość zakażonych zanotowano w Chinach. Właśnie tam, w mieście Wuhan, pojawiło się pierwsze ognisko zachorowań. Każdego dnia przybywało tam mnóstwo chorych, dlatego podjęto decyzję o objęciu całego miasta kwarantanną. WHO opublikowało nowe informacje na temat koronawirusa.

To pierwsza taka sytuacja od czasu wybuchu pandemii COVID-19. Od powstania ogniska zarażeń w Wuhan do teraz, najwięcej zakażonych koronawirusem było w Chinach. Pozostałe kraje również zostały zainfekowane, jednak dotychczas na mniejszą skalę. Sytuacja, którą mogliśmy wcześniej zaobserwować w Chinach pomogła pozostałym państwom lepiej przygotować się do walki z pandemią. Obecnie jednak wydaje się, że Chiny opanowały kryzys. Niedawno zamknięto ostatni tymczasowy ratunkowy szpital w Wuhan. Relację z tego wydarzenia obejrzały miliony. WHO podało natomiast informacje, które nie są już tak pozytywne dla pozostałej części świata.

Nowe dane WHO na temat COVID-19

Statystyki, jakie podało WHO na temat COVID-19, dowodzą, że od wybuchu pandemii koronawirusa sytuacja znacznie się zmieniła. Obecnie Chiny oficjalnie przestały odpowiadać za połowę przypadków zakażeń niebezpiecznym patogenem. Teraz to reszta świata ma granicach własnych państw więcej niż połowę zarażonych z całego świata. Chociaż wybuch ognisk w Chinach był trudny do opanowania, udało się opanować sytuację.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Chiny notują coraz mniejszy przyrost przypadków COVID-19. Służby bezpieczeństwa ograniczyły także śmiertelność chorych. Pierwsze dni walki z pandemią były bardzo trudne, a warunki nierówne. W końcu jednak władze zaczynają panować nad sytuacją. Zamknięto już ostatni tymczasowy szpital ratunkowy w Wuhan, gdzie pojawiło się pierwsze ognisko. Teraz to reszta świata odpowiada za więcej niż połowę przypadków zakażeń koronawirusem.

Dzisiaj grzeje: 1. Wszyscy myślą, że koronawirus zabija tylko starszych. Najmłodsza ofiara jest w bardzo ciężkim stanie

2. Nie żyje uwielbiany muzyk. Artysta poważnie chorował, smutne wiadomości przekazała rodzina

COVID-19 uderzył początkowo na terenie Azji. Szybkie rozprzestrzenianie się niebezpiecznego wirusa wywołało dużą panikę w Chinach, gdzie szybko objęto kwarantanną całe miasto Wuhan. Każdego dnia informowano o tysiącach nowych zakażeń oraz wysokiej śmiertelności wśród nosicieli wirusa. Obecnie jednak Chiny coraz lepiej radzą sobie z walką z pandemią. Dowodzą temu nowe dane przekazane przez WHO. Obecnie to reszta świata odpowiada za więcej niż połowę przypadków infekcji wirusem COVID-19.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Kobieta wyleczona z koronawirusa zdradza, co zrobiła, żeby wyzdrowieć. Nie była nawet hospitalizowana
  2. Nie żyje młoda polska zawodniczka. Miała zaledwie 13 lat, przegrała z chorobą
  3. Genialny pomysł na wykorzystanie warzyw i mięsa z rosołu. Domownicy będą wdzięczni
  4. Porażające przewidywania. Nawet 100 tysięcy osób trafi do kwarantanny tylko w ciągu najbliższych godzin
  5. Dramatyczna sytuacja Polaków za granicą. Czeka ich ciężki czas
  6. Właśnie na drzwiach sklepów wywieszane są nadzwyczajne karteczki. Jutro zakupy będą wyglądały inaczej

źródło: Rzeczpospolita

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News