COVID-19 budzi lęk lekarzy
East News Rex Features
Irmina Jach - 11 Października 2020

Wszyscy bardzo się mylili. Lekarze biją na alarm, chodzi o koronawirusa

COVID-19, czyli choroba koronawirusowa, budzi ogromny niepokój wśród ludzi na całym świecie. Do tej pory nie powstało żadne lekarstwo, które pomogłoby w zwalczeniu schorzenia. Każdego dnia wiele osób umiera na skutek powikłań, które potęgują dolegliwości ze strony układu oddechowego. W niektórych przypadkach zakażenie przebiega w sposób bezobjawowy. Lekarze biją na alarm - wszyscy się mylili.

COVID-19, nawet przechodzone w sposób bezobjawowy, jest ogromnym zagrożeniem dla organizmu. Do tej pory skutki zakażenia nie były do końca znane. Teraz już wszystko jasne. Zarażenie koronawirusem może mieć poważne, długofalowe konsekwencje. Media obiegły niepokojące informacje.

Polacy dowiedzieli się z samego rana. Szef Kancelarii premiera przekazał bardzo złą wiadomość dla seniorówPolacy dowiedzieli się z samego rana. Szef Kancelarii premiera przekazał bardzo złą wiadomość dla seniorówCzytaj dalej

COVID-19 budzi ogromny niepokój wśród lekarzy

Pandemia koronawirusa w Polsce nie zwalnia tempa. Każdego dnia Ministerstwo Zdrowia publikuje raporty, które w ostatnich tygodniach donoszą o rekordowej liczbie zakażeń. W niedzielę wykryto aż 4 178 nowych i potwierdzonych przypadków zarażeń koronawirusem. Najpoważniej jest w województwie małopolskim, gdzie testy dały aż 685 pozytywnych wyników. Na kolejnych miejscach plasują się województwa: mazowieckie (433), wielkopolskie (380), śląskie (354), pomorskie (331), podkarpackie (315), łódzkie (314), lubelskie (304), dolnośląskie (186), zachodniopomorskie (155), świętokrzyskie (152), kujawsko-pomorskiego (136), opolskie (123), podlaskie (110), warmińsko-mazurskie (106) oraz lubuskie (94). Zmarły kolejne 33 osoby. Lekarze ostrzegają - to nie koniec złych wiadomości.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

ŚlubTeściowa dała zięciowi na ślubie karteczkę. Kiedy umarła, zdradził żonie jej zapierającą dech treśćCzytaj dalej

- Brak objawów choroby COVID-19 wcale nie eliminuje średnioterminowych, czyli pojawiających się po dwóch, trzech, czterech miesiącach powikłań, które są najprawdopodobniej przewlekłymi stanami, które mogą powoli prowadzić do inwalidyzacji osoby. Być może nie w ciągu roku, ale po trzech, pięciu latach - ostrzega prof. Andrzej Fal, kierownik Kliniki Alergologii, Chorób Płuc i Chorób Wewnętrznych szpitala MSWiA.

Według lekarza COVID-19 może przynieść problemy związane ze zwłóknieniem mięśnia sercowego i płuc.

- To są zwłóknienia np. płuc po burzy cytokinowej. Obserwujemy to także u pacjentów w naszym szpitalu. Na razie nie wiemy jeszcze, czy te zmiany są trwałe i progresywne, czy tymczasowe - zaznaczył.

Dzisiaj grzeje:

1. Profesor wprost przyznał, ile jeszcze potrwa epidemia. Nie ukrywał fatalnych wiadomości

2. Pilne: „Zapowiadamy potężny paraliż”. Wszystko stanie się już jutro, RMF alarmuje Polaków

3. Niewiarygodne, ile na swoim zwycięstwie zarobiła Iga Świątek. Kwota trudna do wyobrażenia

COVID-19 jest chorobą nową i zbadaną raczej w sposób dość pobieżny. Obecnie nie ma możliwości oceny długoterminowego wpływu na organizm. Ekspert zaznaczył również, że w czasie trwania pandemii zmieniła się struktura wiekowa pacjentów.

- W pierwszych dwóch, trzech miesiącach wiek większości naszych pacjentów wynosił powyżej 70 lat. To byli często pacjenci domów opieki społecznej lub zakładów opiekuńczo-leczniczych. Potem, w okresie lata, tych pacjentów ogólnie było mało. Trafiały raczej osoby młode, bo do zakażeń dochodziło w czasie wyjazdów, na basenach itp. W tej chwili, od 2-3 tygodni, mamy pełen przekrój wiekowy pacjentów. Od 30 do 101 lat, jednak z przewagą pacjentów 65 plus i z wielochorobowością - zaznaczył.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Początek już za dwa miesiące. Dotyczy kilkudziesięciu tysięcy Polek, trzeba pamiętać o terminach
  2. Gdy dowiedzieliśmy się, kto jest rodziną Agnieszki Radwańskiej, spadliśmy z krzeseł. To legenda polskiego sportu
  3. Wszystko poszło na żywo w Polsacie. Polacy dowiedzieli się właśnie, co ma wydarzyć się za kilka tygodni
  4. Właśnie wykryto nowe, ogromne ognisko zakażeń w Polsce. Bardzo przykre informacje
  5. Lekarz odmówił umierającemu pacjentowi pomocy. Skandal i olbrzymia afera w polskim szpitalu
  6. Usmażył kotlety schabowe, a potem zapiekł z mnóstwem dodatków. Cudowny przepis, powalający smak

Mężczyzna znalazł dziwne jajkoZnalazł na podwórku bardzo dziwne jajko. Kilka sekund później pękło, rzucił się do ucieczkiCzytaj dalej

Źródło: RMF24

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News