COVID-19 odebrał życie znanemu aktorowi
Unsplash.com, autor: Tim Umphreys
Irmina Jach - 8 Stycznia 2021

Tragiczne informacje o śmierci uwielbianego aktora. Przegrał z powikłaniami po COVID-19

COVID-19 odebrał życie aktorowi znanemu przede wszystkim z produkcji „Milion lat przed naszą erą”. John Richardson odszedł 5 stycznia 2021 roku w wieku 86 lat. Fani pogrążyli się w rozpaczy.

Wiadomość o śmierci Johna Richardsona została opublikowana przez portal Hollywood Reporter. Serwis powołał się na informacje uzyskane od pisarza Marka Mawstona. Aktor od dłuższego czasu zmagał się z powikłaniami COVID-19.

COVID-19 odebrał życie znanemu aktorowi

John Richardson przyszedł na świat 19 stycznia 1934 roku. Pochodził z angielskiego hrabstwa Sussex. Po służbie w marynarce zainteresował się aktorstwem i szybko został dostrzeżony przez łowcę talentów z 20th Century Fox. Karierę rozpoczął od epizodycznych ról w produkcjach takich jak: „Noc do zapamiętania” oraz „Liga dżentelmenów”.

Był popularny nie tylko w rodzimej Anglii, ale także we Włoszech, gdzie zagrał w filmach: „Frankenstein '80”, „Torso”, „Eyeball”, „Reflections in Black” oraz „Wojna planet”. Największe sukcesy odnosił w latach 60. i 70. ubiegłego wieku. Przełom w jego karierze nastąpił w 1965 roku po roli w kultowej produkcji przygodowej „Ona”, gdzie wystąpił u boku Christophera Lee.

John Richardson miał zastąpić Seana Connery'ego w roli Jamesa Bonda. Ostatecznie musiał zadowolić się dziewczynami agenta 007, które uwodził w prawdziwym życiu. Jedną z jego popularniejszych kochanek była seksbomba Ursula Andress.

Nie żyje aktor kultowego serialu z TVN. Znaleziono go w domu, rodzina potwierdziła tragiczne wieściNie żyje aktor kultowego serialu z TVN. Znaleziono go w domu, rodzina potwierdziła tragiczne wieściCzytaj dalej

Walkę o angaż w „W tajnej służbie Jej Królewskiej Mości” przegrał z Georgem Lazenbym. Dużą popularność przyniosła mu rola jaskiniowca w hicie „Milion lat przed naszą erą”. Aktor pasjonował się motoryzacją i podobno chętnie przyjmował kontrakty filmowe, w których obiecywano mu nowe samochody.

Aktor, który zmarł we wtorek, nie był aktywny zawodowo od 1994 roku. Przez ostatnie dekady zajmował się fotografią. Przez sześć lat był mężem aktorki Martine Beswick. To niejedyna legendarna gwiazda, która odeszła w ostatnich dniach.

Artykuły polecane przez redakcję Pikio:

Krystyna Janda mieszka w pałacu jak z bajki. Trudno uwierzyć w jakich pławi się luksusachKrystyna Janda mieszka w pałacu jak z bajki. Trudno uwierzyć, w jakich pławi się luksusachCzytaj dalej

Źródło: Wprost

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News