COVID-19 faktyczna liczba zarażonych
Han Yan/Xinhua News/East News
Klaudia Bochenek - 5 Maja 2020

Prawda jest o wiele bardziej bolesna? Faktyczna liczba zarażonych może porażać, badacze przekazali wyjątkowo smutne wieści

COVID-19 nadal pod lupą naukowców. Tym razem uczeni przyjrzeli się niepokojącym statystykom i podali możliwą faktyczną liczbę zarażonych. Dla wielu może to być szok, nikt nie spodziewał się takich wyników. Jednak z racji tego, że większość chorych przechodzi COVID-19 bezobjawowo, wszystko jest możliwe.

COVID-19 w niektórych państwach wydaje się już być opanowany, znoszone są obostrzenia, a społeczeństwa wypracowały metody postępowania z chorobą. Ogromną zagadkę nadal pozostawiają statystyki - ile osób tak naprawdę było i jest nosicielami koronawirusa?

Na COVID-19 chorowało nawet dziesięciokrotnie więcej ludzi

Naukowcy z Uniwersytetu w Bonn postanowili przyjrzeć się liczbie zarażonych, bazując na dostępnych statystykach oraz organizując sondę wśród prawie tysiąca osób. Ich wnioski mogą wprawić w zdziwienie - wirusolog, prof. Hendrik Streeck oraz jego zespół oszacowali liczbę chorych na COVID-19 w Niemczech. Oficjalne statystyki mówią o 163 tys. zakażonych oraz o 6,7 tys. ofiarach śmiertelnych - według badaczy mogło zachorować nawet 1,8 miliona osób.

MężczyznaAkcja ratunkowa zakończyła się tragicznie. Właśnie dotarła do nas bardzo smutna wiadomość z południa PolskiCzytaj dalej

Już podczas szalejącej epidemii naukowcy podkreślali, że liczba zakażonych może być wielokrotnie wyższa przez to, że większość chorych nie jest wliczana do statystyk, ponieważ COVID-19 przechodzili bezobjawowo lub nie potrzebowali leczenia szpitalnego. Zespół prof. Hendrika Streecka oparł się na danych oraz sondzie przeprowadzonej w Gangelt w Północnej Nadrenii-Westfalii. To właśnie ten region Niemiec został najbardziej dotknięty koronawirusem - zachorowało tam 15% mieszkańców miasteczka.

Każda zdrowa osoba może nieświadomie zakażać koronawirusem

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

MięsoPołożyła kostkę lodu na grillowanym mięsie. Efekt powala, każdy chce poznać jej genialny sekretCzytaj dalej

- Na podstawie zebranych przez nas danych można po raz pierwszy bardzo dobrze oszacować, ile osób zostało zainfekowanych po wybuchu epidemii. Jak wynika z naszych ustaleń, bezobjawowo przebiega jedna piąta przypadków (22%). Każdy rzekomo zdrowy, którego spotykamy, może bez swojej wiedzy być nosicielem wirusa - tłumaczył wirusolog, prof. Hendrik Streeck.

Dzisiaj grzeje:

1. Rząd w ostatniej chwili wprowadził ważne zmiany. Cofnięto wiele zakazów
2. Bardzo smutna wiadomość, nie żyje chłopiec. Winny okazał się ojciec

Zespół naukowców przeanalizował także kwestię zachorowań na COVID-19 w różnych grupach wiekowych. Według nich liczba zakażeń wśród dzieci, nastolatków, dorosłych oraz osób starszych jest zbliżona - mogą to potwierdzać statystyki chociażby z Holandii czy Hiszpanii.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Dzięki psom żyjemy dłużej? Rewolucyjne badania
  2. Piłkarz został uznany za zmarłego. Prawda, która wyszła na jaw, zwala z nóg
  3. Mama Kacperka nie mogła dłużej ukrywać prawdy. Wiadomo już, co wydarzyło się tuż przed zaginięciem chłopca
  4. Dramat w rodzinie Donalda Tuska. Córka byłego premiera przekazała smutną wiadomość
  5. Zwrot akcji ws. córki Kasi Kowalskiej. Ujawniono, w jakim naprawdę jest stanie
  6. Znowu ktoś się pomylił? Dzisiaj w Biedronce szynka i kiełbasa po 1 zł, mięso mielone 3 zł, niewyobrażalne

Kobieta amputacja nógUżywała popularnego produktu do higieny tylko dla pań. Musieli jej amputować nogi, teraz ostrzega inne kobietyCzytaj dalej

Źródło: Wirtualna Polska

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News