COVID-1
Unsplash.com Science in HD
Konrad Karpiuk - 3 Maja 2020

Przebadali ofiary śmiertelne COVID-19. Wszystkie łączyła jedna rzecz

Z powodu COVID-19 na świecie codziennie umierają tysiące osób. Mimo to, wiele osób wciąż bagatelizuje zagrożenie, jakim jest choroba powodowana przez wirus z Chin. Naukowcy zdecydowali się ofiary śmiertelne koronawirusa. Po wielu sekcjach zwłok i badaniach udało się wykazać pewną zależność. Okazuje się, że wszystkie ofiary łączyła jedna rzecz.

COVID-19 wzbudził nie tylko przerażenie wśród ludzi, ale także wielu naukowców. Światu przydarzyła się epidemia choroby, która wcześniej nie była znana światu nauki, dlatego też wciąż musimy czekać na szczepionkę, czy skuteczne leki. Kolejne badania prowadzono na zwłokach ofiar, wyniki są zaskakujące.

Zbadano ofiary COVID-19, łączy je jedna rzecz

Z początku nie zalecano przeprowadzanie sekcji zwłok ofiar COVID-19, ze względów bezpieczeństwo. Obawiano się, że może w ten sposób dojść do zarażenia osób, które będą przeprowadzać sekcję. Z obostrzenia zrezygnował Instytut Kocha, który po wydaniu instrukcji patologom, wykonał serię badań.

Pogrzeb i piesPies przyszedł na pogrzeb swojego pana. Chwilę później wydarzyła się niesamowita rzecz, żałobnicy nie wierzyli własnym oczomCzytaj dalej

Klaus Pueschel od 22 marca do 11 kwietnia przeprowadził 65 sekcji ofiar koronawirusa. Okazuje się, że 46 pacjentów przeszło choroby płuc, 28 choroby innych układów wewnętrznych (w tym przeszczepionych), 10 miało cukrzycę lub otyłość, 10 nowotwory i 16 demencję. Niektórzy z nich miało kilka chorób jednocześnie. Obecnie badań jest już ponad 100 i wykazano, że każdy ze zmarłych miał choroby towarzyszące. Mianownikiem łączącym przebadane ofiary był więc fakt, że każda z nich cierpiała na poważne dolegliwości zdrowotne.

Wyniki badań nie pozostawiają zbyt wiele wątpliwości

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Tata poszedł do lekarza z kataremTata 5 dzieci poszedł do lekarza z katarem. Usłyszał diagnozę gorszą od koronawirusa, rodzina długo nie mogła uwierzyćCzytaj dalej

Niemiecki badacz zaznacza jednak, że to nie oznacza, że będąc zdrowym, możemy lekceważyć koronawirusa. Choćby przez względy jego zaraźliwości oraz tego, że często nie wiemy, że cierpimy na inne choroby. Wyniki Peuschela pokrywają się z badaniami z innych stron świata, zgony osób bez chorych współtowarzyszących, to mały odsetek wszystkich przebadanych.

Dzisiaj grzeje:

1. Niespodziewane rozporządzenie Łukasza Szumowskiego. Wiele rodzin będzie mieć łzy w oczach
2. Niestety, nie żyje Paulina. Jej własny chłopak zrobił z ciałem niewybaczalną rzecz

Z kolei jak zaznacza David Horst z berlińskiej kliniki, nie wątpliwości, że wszyscy pacjenci zmarli z powodu zakażenia wirusowego. Choć mieli choroby współtowarzyszące, bez udziału COVID-19 nie powodowały one aż takiego zagrożenia życia. Jednak po zarażeniu SARS-CoV-2, okazały się śmiertelnie niebezpieczne.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Nagła śmierć nastolatki. Odeszła 15-letnia Julia
  2. Polscy kibole starli się przed szpitalem. Gorszące sceny zarejestrowała kamera (WIDEO)
  3. Niewiarygodne wieści dla emerytów. Ekspert jest przekonany, czeka ich rekordowo wysoka podwyżka
  4. Nowe ognisko choroby w dużym, polskim mieście. Lawinowy przyrost chorych, lepiej uważać
  5. Minister zdrowia apeluje do wszystkich Polaków. Dane są porażające, nie żyje 20 osób
  6. Dziwili się po co jej paleta w ogródku. Zaniemówili widząc co w niej wyrosło

Kacperek - rekonstrukcja zdarzeńJak wyglądały ostatnie chwile Kacperka przed zaginięciem? Rekonstrukcja zdarzeń przyprawia o ciarkiCzytaj dalej

Źródło: DW PL

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News