COVID-19 nie zwalnia tempa
Unsplash Mufid Majnun
Irmina Jach - 1 Listopada 2020

Zbadali tysiące pacjentów z Covid-19. Wyniki są porażające, biją na alarm, nikt nie wiedział

COVID-19 zbiera zastraszające żniwo na całym świecie. Chorych i zmarłych z powodu powikłań wciąż przybywa, a wiele krajów nie radzi sobie z zapewnieniem opieki medycznej wszystkim osobom, które zostały zakażone koronawirusem. Sytuacja jest niezwykle poważna, a wizja szczepionki bardzo daleka. Najnowsze badania przyniosły porażające wyniki, nikt się nie spodziewał.

COVID-19 jest chorobą, która od kilku miesięcy stanowi poważne zagrożenie dla społeczeństwa. Niestety, naukowcy doszli do kolejnych wstrząsających wniosków.

Z ostatniej chwili: zapadła ostateczna decyzja. Minister potwierdził, ogromna zmiana dla wielu PolakówZ ostatniej chwili: zapadła ostateczna decyzja. Minister potwierdził, ogromna zmiana dla wielu PolakówCzytaj dalej

COVID-19 stanowi poważne zagrożenie dla społeczeństwa

Eksperci przeprowadzili niezwykle ważne badania, w których udział wzięło aż 5000 pacjentów. Wyniki okazały się być zatrważające - okazało się, że koronawirus kumuluje mutacje genetyczne co sprawia, że jest zdecydowanie bardziej zakaźny niż sądzono do tej pory.

W artykule opublikowanym w recenzowanym w "mBIO" opisano nowoodkrytą mutację oznaczoną jako D614G. To zmiana w obrębie białka kolczastego, które umożliwia wirusowi przedostanie się do ludzkich komórek. Badanie zostało przeprowadzone przez naukowców z Houston Methodist Hospital pod kierownictwem profesora Illyi Finkelsteina.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

Zauważył w ogródku wyjątkowo dziwne jajko. W jednej chwili zamarł, gdy zobaczył, co się z niego wyklułoZauważył w ogródku wyjątkowo dziwne jajko. W jednej chwili zamarł, gdy zobaczył, co się z niego wyklułoCzytaj dalej

W artykule zaznaczono, że "SARS-CoV-2 mutuje z powodu kombinacji neutralnego dryftu, co oznacza po prostu losowe zmiany genetyczne, które ani nie pomagają, ani nie szkodzą wirusowi". Wpływa jednak na zdolności patogenu do infekowania komórek.

Podczas pierwszej fali pandemii koronawirusa aż u 71 procent zarażonych zidentyfikowano mutację D614G. Kiedy druga fala pandemii uderzyła w Houston w miesiącach wakacyjnych, wariant ten pojawił się już w 99,9 procent wszystkich przypadków. Odzwierciedla to trend obserwowany na całym świecie. Lipcowe badanie oparte na ponad 28 000 sekwencjach genomu wykazały, że warianty niosące mutację D614G stały się dominującą postacią SARS-CoV-2 w ciągu zaledwie miesiąca.

Eksperci uważają, że warianty SARS-CoV-2 z mutacją D614G przenoszą się szybciej niż te bez niej i powodują większe skupiska infekcji. Udowodniono, że naturalna selekcja sprzyja szczepom koronawirusa w łatwości przenoszenia się. Nie wszyscy badacze się z tym zgadzają. Niektórzy sugerują wpływ tzw. efektu założyciela, zgodnie z którym, mutacja D614G mogła być bardziej powszechna w pierwszych wirusach, które dotarły do Europy i Ameryki Północnej, dając im przewagę nad innymi szczepami.

Naukowcy z Houston Methodist Hospital dowiedli, że białko kolczaste gromadzi mutacje o nieznanym znaczeniu. Co najmniej jedna taka mutacja pozwala na uniknięcie neutralizujących przeciwciał, które są wykorzystywane do zwalczania infekcji. Warianty wirusa z mutacją D614G mogą łatwiej przedostać się przez ludzki układ odpornościowy.

Dzisiaj grzeje:

1. Pilny komunikat do Polaków. Ogromne ograniczenia zaczęły obowiązywać, wielu będzie rozczarowanych

2. Zakaz przemieszczania i całkowity lockdown? Przed chwilą rzecznik rządu zabrał głos, Polacy wstrzymali oddech

3. Cmentarze zostają otwarte, nikt nie dostanie mandatu. Prezydent miasta podjął decyzję, jest dobitny komunikat

- Wirus nadal mutuje w miarę jak rozprzestrzenia się po świecie. Monitorowanie wirusa w czasie rzeczywistym sprawi, że szczepionki i lekarstwa będą krok do przodu - skomentował profesor Illyi Finkelstein.

Naukowcy podczas wzmożonych badań okryli łącznie 285 mutacji wśród 1000 zarażeń. Większość z nich nie miała dużego wpływu na intensywność przebiegu choroby.

Niestety, szczepionka na koronawirusa wciąż pozostaje wyłącznie planem na przyszłość. Na ten moment nikt nie wie, kiedy lek, który mógłby uratować wiele istnień, pojawi się na światowym rynku. Do niedawna zapowiadano, że dowody na skuteczność medykamentu, nad którego stworzeniem pracuje jedna z największych światowych firm farmaceutycznych, zostaną przedstawione wraz z końcem października. Naukowcy nie mają jednak wątpliwości - prace mogą potrwać jeszcze przez wiele miesięcy.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Joanna Jabłczyńska uciekła z Warszawy. Fani nie dowierzają, dla kogo porzuciła wielkomiejskie luksusy
  2. Narzeczona Artura Szpilki rozpala zmysły. Głęboki dekolt odsłania prawie wszystko (FOTO)
  3. Córka Marty Kaczyńskiej przekazała radosną nowinę. Nie mogła już ukrywać, ekscytacji nie ma granic
  4. Z ostatniej chwili: Prezydent przekazał przykre informacje. Nie żyje znany polityk
  5. Grób Anny Przybylskiej zapiera dech. Mało kto wie, że nie została pochowana sama
  6. Disney stworzyło robota, który wprawi Cię w zakłopotanie. Niesamowity realizm i przeszywające spojrzenie
  7. Polacy masowo popełniają kilka błędów w przygotowaniu ciasta na pierogi. Szkoda, bo tak łatwo ich uniknąć
Tajemnicza śmierć uwielbianego aktora. Bardzo przykre jak zginął Dionizy ze Tajemnicza śmierć uwielbianego aktora. Bardzo przykre jak zginął Dionizy ze "Złotopolskich"Czytaj dalej

Źródło: Interia

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News