COVID-19
East News Jakub Kaminski
Mateusz Sidorek - 1 Maja 2020

Bardzo poważne ognisko wirusa w Polsce. W jednym miejscu zakażeń przybywa lawinowo

Odnotowuje się coraz więcej przypadków zachorowań na COVID-19 w konkretnym rejonie Polski. Portal Gazeta.pl poinformował o pojawiających się ogniskach zakażeń. Niedługo sytuacja może stać się równie niebezpieczna jak w województwie mazowieckim, gdzie do tej pory potwierdzono najwięcej osób zarażonych koronawirusem. Wskazano konkretny powód skoku zainfekowań.

Na terenie województwa śląskiego coraz więcej osób zaczyna chorować na COVID-19. Stan na 1 maja nie jest pocieszający - wynosi 2380 potwierdzonych przypadków koronawirusa. Oznacza to, że sytuacja jest już prawie tak trudna jak w województwie mazowieckim, które jest na pierwszym miejscu pod względem liczby zarażonych osób (2452 przypadki).

lekarzNajsłynniejszy lekarz w Polsce ogłosił dobrą nowinę. Wiele rodzin w euforiiCzytaj dalej

Jak informuje portal Gazeta.pl na COVID-19 zaczęli masowo chorować pracownicy Polskiej Grupy Górniczej. Kopalnie górnicze dotknął kryzys z powodu powstałych ognisk zakaźnych. Wielu górników zostało objętych kwarantanną. Rozprzestrzeniający się wśród wirus najprawdopodobniej jest powodem gwałtownego wzrostu zakażeń na Śląsku. W jednej z kopalni sytuacja jest bardzo trudna.

Około 160 górników chorych na COVID-19

Portal Gazeta.pl potwierdził, że na COVID-19 zachorowało blisko 160 pracowników Polskiej Grupy Górniczej. Jednak to nie wszystko. Problem obrazuje sytuacja, w jakiej znalazła się kopalnia Jankowice. Doszło tam do 79 zakażeń. Natomiast 56 przypadków odnotowano w kopalni Murcki-Staszic. Do tej pory pozytywne testy na obecność koronawirusa uzyskało 157 górników.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Domowe triki nie raz okazywały się niezwykle przydatneWłożyła ryż między ręczniki i poszła spać. Zobaczyła efekt i już wiedziała, że zawsze będzie tak robićCzytaj dalej

Po tym, jak 157 pracowników Polskiej Grupy Górniczej zachorowało na COVID-19, kwarantanną objęto ponad tysiąc górników, o czym 30 kwietnia dowiedzieli się dziennikarze portalu Gazeta.pl. Do tej pory nie poinformowano o zmianach danych w związku z liczbą zarażonych. Wspomniane wyżej dwie kopalnie wstrzymały wydobycie 27 kwietnia. Obecnie praca jest tam bardzo ograniczona.

Dzisiaj grzeje:

1. Sąsiad zdradził skrywaną prawdę o mamie Kacperka. Po pierwszych słowach zalał się łzami

2. Służby poszukujące Kacperka mają poważny problem. Niestety, miejsce zaginięcia chłopca nie ułatwia sprawy

Ogniska w kopalniach na Śląsku spowodowały wzrost zachorowań na COVID-19. W województwie śląskim doszło do gwałtownego skoku. Początkowo poinformowano o 70 potwierdzonych przypadkach wśród górników, jednak szybko liczba ta wzrosła ponad dwukrotnie. Na terenie województwa 1 maja pojawiło się 228 osób, u których potwierdzono obecność koronawirusa. Niedawno informowaliśmy też o innych groźnych ogniskach zakażeń w Chełmnie.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Madonna zarażona koronawirusem? Legendarna piosenkarka wywołała burzę swoim wpisem
  2. Media zajrzały do portfela Roberta Lewandowskiego. Znalazły tam prawdziwą fortunę. Niebotyczny majątek
  3. Brał udział w poszukiwaniach Kacperka. Zdradził całą prawdę, trudno powstrzymać łzy
  4. Termin minął dzisiaj o 12:00. Miliony Polaków od poniedziałku odczują potężną zmianę
  5. Niebywale smutna wiadomość, śmierć przyszła niespodziewanie. Nie żyje Julia Romelczyk
  6. Jutro 2 zmiany w Biedronkach. Nowe godziny otwarcia i wielka niespodzianka dla wszystkich klientów

blok czekoladowyLepsze niż blok czekoladowy i galaretkowiec razem wzięte. Prosty przepis na hitowe ciasto PRL-u, podbija każde podniebienieCzytaj dalej

źródło: Gazeta.pl

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News