Niepokojące wieści docierają do nas ze wschodu. Jak się okazuje, śmiertelność w Rosji znacznie wzrosła. Z bliżej nieznanych przyczyn Rosjanie masowo umierają. Zgodnie z danymi Rosstatu, rosyjskiego urzędu statystycznego, jeszcze nigdy nie było tak źle.

Jak podaje urząd, 2017 rok jest dla Rosjan wyjątkowo ciężki. W zastraszającym tempie kurczy się ich naród. Przez pierwszych 5 miesięcy 2017 roku umarło trzy razy więcej Rosjan niż w analogicznym okresie ubiegłego roku. Urzędnicy Rosstatu podają, że takiego smutnego rekordu nie widzieli jeszcze w historii.

Od stycznia do maja umarło 791 tys. Rosjan. Jak prognozuje Rosstat, teraz to już około miliona. Nasi sąsiedzi ze wschodu najczęściej umierają na choroby układu krążenia, raka, wypadki i zabójstwa. Nie wiadomo jednak, dlaczego nagle nastąpił taki wzrost zgonów.

Żeby tego było mało, źle jest także z urodzeniami. Przez pierwszych 5 miesięcy roku urodziło się 679,2 tys. dzieci. Ten wynik nie tylko nie pokrywa liczby zgonów, ale także jest o 11% gorszy od tego z początku 2016 roku.

Choć Rosjanom udało się „zapchać” spadek liczby ludności przybywającymi do kraju imigrantami, śmiertelność nie spada. Wielką zagadką jest wciąż nagły wzrost śmiertelności. Rosstat liczy, że negatywny trend szybko się odwróci.

...

Zobacz również