Zadziwiające. Nigdy nie zgadniesz, ilu uchodźców przyjęła Japonia
Fot. Pixabay (Etereuti) - Wikipedia (Ggia)
Wiadomości Pikio - 5 Października 2017

Zadziwiające. Nigdy nie zgadniesz, ilu uchodźców przyjęła Japonia

Kiedy w Europie niezmiennie trwa burzliwa debata dotycząca ewentualnego przyjmowania uchodźców, bardzo stanowczą politykę w tej dziedzinie zdaje się praktykować Japonia. Kraj ten przyjął w tym roku niezwykle zaskakującą liczbę osób ubiegających się o azyl, czym zadziwił inne rządy oraz światową opinię publiczną.

Według statystyk udostępnionych przez japońskich działaczy oraz przedstawicieli władz, do kraju tego wpuszczono od początku 2017 roku jedynie trzech uchodźców. Stało się to nawet pomimo faktu, iż łącznie do tamtejszych urzędów wpłynęło 8561 nowych wniosków o azyl. - Wydaje się, że wzrasta liczba osób, które nadużywają statusu uchodźcy - skomentował statystyki te Yasuhiro Hishida. Mężczyzna jest urzędnikiem, który zajmuje się w imieniu japońskiego Ministerstwa Sprawiedliwości rozpatrywaniem odpowiednich wniosków o nadanie statusu uchodźcy i przyjęcie do kraju. Do Japonii napływać ma bowiem coraz więcej fałszywych dokumentów od osób, które nie potrzebują wcale pilnej pomocy. Pod uchodźców podszywają się często w tym przypadku potencjalni imigranci ekonomiczni.

isis_youtube_johnny_cirucciNajbardziej przerażające fakty o ISIS [ZOBACZ!]Czytaj dalej
Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News